dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

rodo 4

Jak schować kable?

Oceń ten wpis
Nie mam pomysłu na te kable wiszące od telewizora. Może jakaś listwa?
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	009.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	179304   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	013.jpg
Wyświetleń:	418
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	179305  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar mauz78
    oj w takim miejscu bardzo widzocznym bedzie cie sie mocno eksponowalo i bolalo w oczy. ja by na tym etapie jeszcze zrobil za TV dziure i jakims kanalem (np. cienka rura PCV) przepuscil w obudowie komina pociagnal na dol, w obudowie komina jest miejsce zeby to zrobi. nie wiem gdzie masz prad ale moze do tej szafki po lewej stronie doprowadzic to do listy elektrycznej.
  2. Avatar Asia az
    My mamy zrobiony kanal o grubosci 50 mm, laczacy rzad gniazdek na dole z podwieszonym TV. Dolna srodkowa puszka jest otwarta do wyprowadzenia okablowania.
    U Was jest kominek, wiec moze wyprowadzic gdzies z boku, tak jak proponuje kolega powyzej.
  3. Avatar alpak
    A ja miałam plastikową, kwadratową listwę pomalowałam ją farbą w kolorze ściany. Mega niewidoczne to nie było ale lepsze niż wiszące kable.
  4. Avatar wieslaw_sz_
    Na etapie zabudowy kominka zrobienie zamaskowanego kanału przelotowego na kable nie byłoby trudne. W tej sytuacji można by wykonać jeden otwór za telewizorem, a drugi w samym rogu kominka przy regale i przez nie wykonać kanał na kabelki. Jeden otwór i miejsce przeróbki zasłoni telewizor, drugi ściana regału. W tym jest jeden kłopot. Trzeba uwzględnić temperaturę jaka powstanie w czasie palenia w kominku. Czy kable przebiegające nad kominkiem nie będą narażone na uszkodzenie zbyt wysoką temperaturą. To zależy od konstrukcji kominka. Te z płaszczem wodnym nie nagrzewają się bardzo mocno i przy odpowiednim montażu nie powinno być jakiegoś problemu. Warto przedyskutować z fachowcem od kominka i elektrykiem. "Albo nie palić w kominku"
  5. Avatar -ula-
    A nie można telewizora dać w inne miejsce? Nad kominkiem to nie najlepszy pomysł i jeszcze biblioteczka razem. Oglądając telewizję oczopląsu dostaniecie, zwłaszcza kiedy będzie ogień w kominku. Macie cudny kominek i biblioteczkę też a ten telewizor psuje efekt. Ja dałabym tam lustro w ładnej ramie albo obraz.
  6. Avatar -ula-
    A może nie przyszło Wam to do głowy, ale telewizor wcale nie musi być w salonie. Znam osoby posiadające telewizor wyłącznie w sypialni i świetnie się to sprawdza, bo nie gapi się człowiek w telewizor jak kura w gnat, tylko wybiera co chce oglądać. A salon bez telewizora lepiej służy do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Ja mam zamiar pójść dalej. W mieszkaniu po remoncie nie będę mieć telewizora wcale.
  7. Avatar piotrp1
    Teraz to lament i tysiące przedłużaczy, a trzeba zatrudniać fachowców, a nie babraków.
  8. Avatar wieslaw_sz_
    Cytat Napisał -ula-
    A może nie przyszło Wam to do głowy, ale telewizor wcale nie musi być w salonie. Znam osoby posiadające telewizor wyłącznie w sypialni i świetnie się to sprawdza, bo nie gapi się człowiek w telewizor jak kura w gnat, tylko wybiera co chce oglądać. A salon bez telewizora lepiej służy do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Ja mam zamiar pójść dalej. W mieszkaniu po remoncie nie będę mieć telewizora wcale.
    Życie bez telewizora zmienia się radykalnie. Kiedyś w mieszkaniu miałem 3 telewizory i 2 komputery, 5 osób i kłótnie co kto będzie oglądał na wybranym telewizorze. Bo ten za mały, ten stary itp. itd. Tej sytuacji miałem serdecznie dość. Życie samo rozwiązało problem gdyż w krótkim czasie ulegały awarią. Nie kupowałem i nie naprawiałem i tak przez kilka miesięcy byliśmy bez telewizora z jednym starym komputerem. Dzieci przeczytały bardzo dużo książek, rodzina zbliżyła się do siebie, wiele czasu spędzaliśmy razem.
  9. Avatar wieslaw_sz_
    Cytat Napisał piotrp1
    Teraz to lament i tysiące przedłużaczy, a trzeba zatrudniać fachowców, a nie babraków.
    Nie zawsze trzeba zatrudniać fachowca. Jak ktoś "czuje się na siłach", to poszukać dobrej rady fachowca i można zrobić samemu.
  10. Avatar firewall
    czy to jest prawdziwy kominek czy tylko atrapa?
  11. Avatar rewo66
    Wg mnie bardzo nietrafione miejsce na TV chyba że cały ten kominek to atrapa
    A tak po prawdzie myslę że decyzja o montazu TV w takim miejscu musiała byc spontaniczna bo inaczej byłoby przygotowane miejsce na kable przy wykonywaniu zabudowy kominka.