dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Marchewka_2005

POMOCY Coś Pękło!!!

Oceń ten wpis
Witam
Po zimie wyszło widoczne pęknięcie bloczków fundamentowych, nie wiem co dalej murarz jeszcze tego nie widział będzie we wtorek. Piszcie co o tym myślicie, czy jest to dramat? a zobaczę co powie murarz bo to on jest fachowcem. Z góry dziękuje za komentarze
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03522.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	184734   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03523.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	184735   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03526.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	184736   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03520.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	184737   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03521.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	184738  

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar asiazett
    A może to robota dla kierownika budowy, a nie dla murarza, który może powiedzieć to co jemu będzie wygodniej?
  2. Avatar hajmal
    asiazett ma rację tutaj kierownik budowy i projektant mogą podpowiedzieć co się dzieje. Możesz mi powiedzieć czy robiliście badania geologiczne ? Jak szerokie są ławy fundamentowe.

    Obawiam się ze będziecie musieli choć częściowo zdjąć docieplenie. Takie rysy nie mają prawa powstać jeśli wszystko jest ok. Można o tym napisać książkę wiec wiele Ci nie poradzę, z wyjątkiem tego

    NACISKAJ NA KIEROWNIKA BUDOWY, NACISKAJ NA PROJEKTANTA BY DOSZLI DO PRZYCZYNY. NIE ODPUSZCZAJ !!!

    JEŚLI OKAŻE SIĘ ZE MURARZ WYMUROWAŁ POPRAWNIE (MYŚLĘ ZE TAK BYŁO ON SIĘ NIE MA W CZYM POMYLIĆ - BO MURUJE NA ŁAWACH, KTÓRE POWINNY BYĆ ZA ZBROJONE PRZYJMUJĘ ZE TAK BYŁO, INACZEJ KIEROWNIK BUDOWY BY WAM NIE POZWOLIŁ ZALAĆ ŁAW. ) wówczas problem leży w gruncie.

    Podejrzewam że przyczyna siedzi w ziemi, coś tam musi być np ognisko torfowe lub kurzawka grunt słabo nośny . Wówczas trzeba zmienić sposób posadowienia na płytę. W każdym razie te rysy przeniosą się z czasem na ścianę stropy i dach. Dlatego nie ryzykujcie.

    Jeśli mogę prosić to napisz do jakich wniosków doszedł kierownik i inni.

    pozdrawiam i trzymam kciuki żeby było dobrze
    Updated 23-04-2013 at 11:07 by hajmal