dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Alejandro

Rock'n'roll !

Oceń ten wpis
Tytuł postu nie jest przypadkowy. Wiele zespołów rockowych miało swe początki w garażu, gdzie działy się próby etc. Prace wykończeniowe zaczęliśmy od "garażówki", czyli wykończenia garażu. Właśnie... kiedyś "garażówka" to był konkurs dla młodych zespołów, teraz używa się tego słowa w odniesieniu do wyprzedaży gratów z domu. Nadałem "garażówce" nowe znaczenie : prace wykończeniowe garażu. Spędziliśmy mnóstwo czasu na dyskusjach, czy garaż wykończać na początku, czy na końcu. Przeważył argument, że będziemy mogli tam składować zapasy materiałów. Potem musielibyśmy wszystko z garażu wynosić, żeby wykonać jakiekolwiek prace.

Ociepliliśmy sufit styropianen podłoga/dach. Zdaniem fachowców, lepsze efekty daje ocieplenie sufitu w garażu, niż inwestowanie pieniędzy w megawypasiony styropian na podłogi w pomieszczeniach nad garażem.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6166.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	193097

Wykafelkowaliśmy ( wygresowaliśmy ? - czy istnieje takie słowo ? ) podłogę w garażu
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6191.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	193098Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6212.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	193099

...i w kotłowni. Tu kiedyś stanie pietz ( wym. piec) :
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6194.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	193100


Gdyby był jeszcze zrobiony podjazd można by tam garażować. Na pewno już można robić próby zespołu...albo składowac materiały budowlane
Tagi - katalog słów kluczowych: garaż, gres, kotłownia, treviso Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar fioletowafiolka
    Witam Cię serdecznie, jak się sprawuje gres treviso w garażu? My cały czas wahamy się nad jego położeniem, ze względu na klasę ścieralności (III) no i to czy gres ten wytrzyma dwa samochody - mamy garaż dwustanowiskowy. Pomocy !!! nigdzie nie znalazłam informacji czy grubość gresu treviso jest odpowiednia do garażu
  2. Avatar Alejandro
    Cytat Napisał fioletowafiolka
    Witam Cię serdecznie, jak się sprawuje gres treviso w garażu? My cały czas wahamy się nad jego położeniem, ze względu na klasę ścieralności (III) no i to czy gres ten wytrzyma dwa samochody - mamy garaż dwustanowiskowy. Pomocy !!! nigdzie nie znalazłam informacji czy grubość gresu treviso jest odpowiednia do garażu
    Droga Fiolko,
    jak na razie to jeszcze nie wjechaliśmy samochodem do garażu. Póki co, od dwóch miesięcy wykorzystujemy nasz garaż jako składowisko materiałów budowlanych, a także miejsce gdzie w którym kafelkarze docinają łazienkowe i salonowe płytki. Przy tej operacji jest syfu i pyłu co niemiara. Ostatnio odkurzałem kafelki odkurzaczem z plastikową końcówką - nie zostawił żadnych śladów i zarysowań. Zaletą tego gresu jest gładka ( ale nie połyskowa ) powierzchnia, co przy cenie ok. 20zł/m2 pozwala mi stwierdzić że te płytki to był dobry wybór. Kafelkarze też nie narzekali - płytki w miarę proste, obyło się bez odrzutów. Bralismy pod uwagę inne propozycje rynkowe - ale gresy w przedziale - 12-16 zł, zazwyczaj są nieszkliwione i nieimpregnowane. Inne gresy w okolicach 20 zł są szkliwione, ale mają chropowatą powierzchnię - czyli gorzej z utrzymaniem czystości.
    Jak wspominałem, płytki ścielą naszą podłogę od dwóch miesięcy, więc czas pokaże czy to dobry wybór.
    Jedynym problemem jest to, że Treviso to seria dostępna tylko w Leroy Merlin, czyli nie porównasz cen i zbytnio się nie potargujesz.
    Aha - jeżeli wierzyć opisowi w markecie - to polski wyrób ( nie "czajna" ).
  3. Avatar Alejandro
    Cytat Napisał fioletowafiolka
    i to czy gres ten wytrzyma dwa samochody - mamy garaż dwustanowiskowy. Pomocy !!! nigdzie nie znalazłam informacji czy grubość gresu treviso jest odpowiednia do garażu
    Aha - odniosę się jeszcze do ilości samochodów w garażu - mamy garaż dwustanowiskowy - czy gres wytrzyma dwa samochody ? Pod jakim względem ?