dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Salomea Eli, Marcina i Meli

Elektryka

Oceń ten wpis
Mężuś podjął się własnoręcznie wykonać instalację elektryczną i alarmową, a przy okazji zamontował przewody do rolet. Mam nadzieję, że kiedyś te rolety będą
Pan Fachowiec przyjechał, żeby odebrać instalację i stwierdził, że mogę być z Męża dumna No to jestem. Dumna i szczęśliwa, że udało się zaoszczędzić sporą sumkę, która pewnie by się uzbierała jak się policzy te wszystkie "punkty".
Każde gniazdko dostało numerek, wszystko obfotografowane, a numerek dopasowany do bezpiecznika w naszej skrzyni. No bo jak dla mnie, to nie jest skrzynka
Nawet M. pomyślał o listwach, w których będzie można schować przewody od telewizora, co by smętnienie nie zwisały. Całość montażu trwała trochę, bo jak się pracuje po pracy, to nie ma się czemu dziwić. Żeby oddać sprawiedliwość mojemu Tacie, to powiem, że oprócz wszelkich prac porządkowych był wykonawcą otworów na puszki (a tych było ponad 100)
A tu kilka zdjęć naszej plątaniny kabelków:


Tagi - katalog słów kluczowych: elektryka Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar piotrp1
    Z tych kilku fotek to za wiele się nie da powiedzieć, ale z tego co widać to łączniki za wysoko, tablica elektryczna również (ciekawe co w niej ?) oraz gniazda w miejscach gdzie być są nie potrzebne. Zakładając że tak jest dalej to trzeba po budowie zakupić ze sto przedłużaczy, a i zapewne funkcjonalności nie będzie.
  2. Avatar ella&co
    Oj ależ ja uwielbiam taką krytykę Gniazdka mamy 30 cm od docelowego poziomu podłogi. Teraz jest tylko chudziak, na dole dojdzie 20 cm styropianu i wylewka, więc nie sądzę, żebyś miał rację z tą wysokością. Łączniki też zgodnie ze sztuką chyba 130 cm od podłogi, ale tu nie pamiętam na 100 %. Gniazdka w kuchni nad blatem 110 cm od poziomu DOCELOWEGO! Gniazdek jest więcej niż w projekcie, sama je planowałam zgodnie z zamiarem ustawienia mebli, sprzętów, a nawet choinki. Oczywiście nie ma gniazdka na ścianie, gdzie ma być szafa, bo nie przewiduję konieczności wstawienia do niej żelazka czy świecącej się lampki. Ale Ty, Piotrze wiesz pewnie lepiej, gdzie co ustawię
    Updated 04-07-2013 at 16:14 by ella&co
  3. Avatar ella&co
    PS. Ciekawość, to pierwszy stopień do piekła W skrzynce są bezpieczniki. Bardzo dużo bezpieczników, ale szczegóły dotyczące obwodów i co do czego zna mój M. Ja tu tylko sprzątam
    Updated 04-07-2013 at 16:15 by ella&co
  4. Avatar alusia1974
    Cytat Napisał ella&co
    Oj ależ ja uwielbiam taką krytykę Gniazdka mamy 30 cm od docelowego poziomu podłogi. Teraz jest tylko chudziak, na dole dojdzie 20 cm styropianu i wylewka, więc nie sądzę, żebyś miał rację z tą wysokością. Łączniki też zgodnie ze sztuką chyba 130 cm od podłogi, ale tu nie pamiętam na 100 %. Gniazdka w kuchni nad blatem 110 cm od poziomu DOCELOWEGO! Gniazdek jest więcej niż w projekcie, sama je planowałam zgodnie z zamiarem ustawienia mebli, sprzętów, a nawet choinki. Oczywiście nie ma gniazdka na ścianie, gdzie ma być szafa, bo nie przewiduję konieczności wstawienia do niej żelazka czy świecącej się lampki. Ale Ty, Piotrze wiesz pewnie lepiej, gdzie co ustawię
    Na komentarze tego otoz Piotra natykam sie co jakis czas i zawsze sa one jakimis kasliwymi uwagami-ten pan po prostu zyje po to,zeby krytykowac,na pewno po to,ze wie wszystko najlepiej na swiecie,a juz na pewno wie wszystko najlepiej o kazdym detalu budowy,wiec mysle,ze nie ma co sie z takim "autorytetem"sprzeczac.Szkoda,ze swojego bloga nie prowadzi(o rany,on moze nawet domu nie buduje!),bo bysmy wszyscy mieli dom idealny do nasladowania,takie nasze zbiorowe budowlane guru.No coz,a tak pozostaje nam tylko wlosy rwac z glowy,ze nie nadazamy.Albo ignorowac.Nasz wybor
  5. Avatar ella&co
    Ależ ja jestem otwarta na krytykę i wszelkie podpowiedzi. Instalacja alarmowa i rekuperator zaplanowane u nas zostały właśnie z pomocą tego forum. Pewnie nie wszystko będzie idealnie i nie wszystko da się zaplanować, ale to ma być dom, nie muzeum, czy eksponat do gazet wnętrzarskich. Nawet, jeśli będę musiała użyć przedłużacza, to myślę, że jakoś to przeżyję A komentarze jw. utwierdzają mnie w przekonaniu, że na anonimowych specjalistów trzeba brać poprawkę. Włosów rwać nie będę. Z utęsknieniem czekam na dziennik budowy Piotra, chciałabym bowiem zobaczyć ten ideał Pozdrawiam