dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Luki8l - dziennik budowy Domu W Wisteriach 2 Termo

Dach - KORAMIC ACTUA 10 - Dom W Wisteriach 2

Oceń ten wpis
No i przyszedł w końcu czas na dachówkę.
Długo nie mogliśmy się zdecydować na typ dachówki. Na początku myśleliśmy o marsylce, tak jak jest w projekcie, później o zwykłej falistej z Roben'a, jak praktycznie wszystkie domy w okolicy, ale nie byliśmy do końca przekonani.
Śmialiśmy się z żoną, że skoro wybraliśmy projekt stodoły to może chociaż unowocześnimy go przez nietypowy dach. I tak szperając po necie natknąłem się na dachówkę Wienerbergera Koramic Actua 10 i... wiedziałem od razu, że chcę ją mieć na swoim dachu! Zdecydowaliśmy się na nią mimo, że nie widzieliśmy na żywo ani jednego domu!!! Tak, widzieliśmy ją tylko na zdjęciach na blogu pewnego małżeństwa i... podjęliśmy ryzyko!

A taki jest efekt końcowy:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-01-14 13.50.00.jpg
Wyświetleń:	3191
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	236657Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-01-14 13.50.20.jpg
Wyświetleń:	2252
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	236658Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-01-14 13.51.18.jpg
Wyświetleń:	1558
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	236659
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-01-14 13.52.07.jpg
Wyświetleń:	1528
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	236660Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-01-14 13.52.30.jpg
Wyświetleń:	1858
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	236661

Tak właśnie wyobrażałem sobie mój wymarzony dach...
Z czystym sumieniem mogę polecić moich dekarzy - wykonali kawał dobrej roboty - dach jest równiutki jak stół, z resztą przy tej dachówce każda nierówność byłaby od razu widoczna.

Dach ma powierzchnię 226m2. Na całość poszło około 2260 dachówek.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na priv.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar questa
    Swietny, tez taki chcę
  2. Avatar Zieleniewo
    Super Wybór
    taż będziemy mieli taki .
    jaki to jest kolor grafitowy ?
  3. Avatar luki8l
    Dzięki,
    Kolor to Czarna Angoba, czyli taki pół-mat.
    Jak słońce nie świeci to rzeczywiście jest to czarny kolor, natomiast jak tylko słońce wyjdzie to raczej odcień wpada w grafit lub ciemno szary.
    W każdym bądź razie świetnie do tego koloru pasują okna dachowe (Fakro U5), bo praktycznie są w identycznym odcieniu.

    Cytat Napisał Zieleniewo
    Super Wybór
    taż będziemy mieli taki .
    jaki to jest kolor grafitowy ?
  4. Avatar Zieleniewo
    nam , jak ustąpią mrozy zaczną układać grafitową angobę szlachetną , i na mijankę, nie tak jak u was . Trzeba przyznać, że dach wygląda PIKNIE .
    Jaki kolor rynien do tego wybraliście ?
  5. Avatar luki8l
    Gratuluje wyboru! Dachówka jest piękna!
    Rynny (stalowe), pas nadrynnowy jak i deski pod rynnami są w kolorze czarnym.
    Pasują świetnie, raczej nie zdecydował bym się na inny kolor. No ale to już kwestia gustu.

    Ciekawe jak będzie wyglądał dach z tą dachówką ułożoną na przemian - koniecznie zamieśćcie zdjęcia.

    Cytat Napisał Zieleniewo
    nam , jak ustąpią mrozy zaczną układać grafitową angobę szlachetną , i na mijankę, nie tak jak u was . Trzeba przyznać, że dach wygląda PIKNIE .
    Jaki kolor rynien do tego wybraliście ?
  6. Avatar letniowoc
    Hej, co tam nowego na budowie?
  7. Avatar luki8l
    Okna już zamontowane
    Mam nadzieję, że w najbliższych dniach znajdę trochę czasu i popełnię kolejny wpis w dzienniku
    Updated 12-03-2014 at 08:36 by luki8l
  8. Avatar swierczek
    Ja też jestem fanem płaskiej dachówki! Tyle że ja odkryłem ją trochę za późno - kilka miesięcy po położeniu na dachu renesansówki z Koramica W moim przypadku też niestety rolę grała cena - bardzo chciałem mieć dach z ceramiki, ale niestety byłem trochę skazany na "budżetowe" rozwiązania - czyli dużą dachówkę renesansową (Alegra). Ale jestem bardzo zadowolony z jakości, a może kiedyś przy okazji wymiany pokrycia skuszę się jeszcze na Actua!
  9. Avatar Wałek
    Witam, jaką macie opinię na temat tej dachówki? Ten kolor nie wpada w lekki brąz?
  10. Avatar Adaxis
    Witam, też mam pytańko nt. tej dachówki -i jak po czasie?
  11. Avatar luki8l
    Witam,
    Jak na razie super! Kolor absolutnie nie wpada w brąz, jest jak najbardziej czarny, a w bardzo słoneczne dni może trochę antracytowy... tak bynajmniej twierdzi żona - dla mnie to dalej czarny
    Nic się z nią niepokojącego nie dzieje, nie mam drzew dookoła, więc zielenienia się raczej nie obawiam.
  12. Avatar Gonecik
    ..
    Updated 21-08-2016 at 20:15 by Gonecik
  13. Avatar Gonecik
    Witam. Gdzie w Środzie mogę na żywo zobaczyć tą dachowke? Proszę także o informacje czy dachówka jest prosta? Pozdrawiam
  14. Avatar luki8l
    Witam,
    Ul. Reymonta, na samym końcu, dom po prawej. Właściwie to już jest Proszków...
  15. Avatar mtokar85
    Można prosić o jakieś zdjęcia po czasie użytkowania. Bardziej z bliska jeśli można? Dziękuję