dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

architekta dom z prze?witem

kuchenny blat w trakcie

Oceń ten wpis
Trwają prace przy naszym kuchennym blacie. W końcu! To ostatni element, bez którego przeprowadzka jest niemożliwa.

Jak wiecie blat miał być betonowy. Nic z tego nie wyszło, gdy poprzedni wykonawca po prostu uciekł. Wyceny na blat z betonu architektonicznego były dla nas na tym etapie nie do przejścia. W międzyczasie mój kolega zrobił próbki chyba z produktów ardexu, a ja szukałem dalej alternatyw. Dawno temu oglądałem w sieci mikrobetony na stronie concrete design, ale to Honya mi o nich przypomniała. Dziękuję!
No więc po miłej rozmowie, pan Robert przyjechał na spotkanie (bo przy okazji wybierał się w moje okolice), porozmawialiśmy o produktach, przywiózł próbki, a my zdecydowaliśmy się skorzystać z jego usług.
Blat jest z mdfu, wykonany w pobliskiej stolarni. Na to zostanie położony mikrocement grubości ok.2mm.
Tak prezentował się surowy blat po zamontowaniu i przymierzeniu płyty i zlewozmywaka:


Jak widać blat przechodzi też w parapet pod oknem.
Oczekując na przyjazd pana Roberta, zamontowaliśmy okap i lampy, które to leżały sobie w garażu teściów już długie miesiące, jak nie lata...

I w szerszym ujęciu:

Okap będzie jeszcze obniżony. Lampy nie wiem - wyjdzie w praniu.
Od poniedziałku jest u nas osobiście pan Robert i nakłada kolejne warstwy mikrocementu:

I parapet:

Naturalnie kolor wygląda mniej więcej tak:

Ale docelowo będzie nieco ciemniejszy.
Docelowo pomalowane jest już wszystko oprócz czarnej ściany w salonie. Może tego nie widać, ale przeprowadzka zbliża się wielkimi krokami

Updated 05-03-2014 at 00:04 by robert skitek

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar jossi
    fajne blaty
  2. Avatar ditomasso
    Bardzo mi się podoba wasz układ kuchni "pod schodami", czy "ze schodami na blacie"
    No i te lampy! Kolejne trafione oświetlenie.
  3. Avatar robert skitek
    No kuchnia oryginalna Dzięki.