dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

am

Pod lasem

Oceń ten wpis
Zgodnie z obietnicą przystępuję do krótkiego zrelacjonowania ostatnich kilku lat mieszkania w naszym domku pod lasem

Najpierw przeczytałem dziennik...
Wooow! - nie zdawałem sobie sprawy jak dużo tekstu naskrobałem (a raczej naklikałem). Podziwiam osoby, które przebrnęły przez cały tekst :o

Dla mnie była to bardzo przyjemna lektura - sam już wiele zapomniałem - taki swoisty pamiętnik. Odkrywałem na nowo wszystkie wzloty i upadki budowlane...

Wracając do meritum.

2004 rok minął nam pod znakiem odkrywania przyjemności mieszkania w domu.
W następnym poście postaram się umieścić kilka zdjęć - one najlepiej oddają te przyjemności :lol:

Od strony budowlanej w dalszym ciągu trwały pewne prace. Nie da sie tego porównać z okresem przed zamieszkaniem - ale ... we własnym domu, na własnym podwórku zawsze znajdzie się coś do zrobienia.
Jest jednak jedna podstawowa różnica - nie mamy fachowców w domu - a jeżeli już to na kilka godzin - skończyły się czasu, ze przez kilka dni (a czasem tygodni) ktoś obcy kręci się po domu.

Naszą główną inwestycją budowlaną było ogrodzenie - wydawało mi się, że po budowie domu to takie nic... rzeczywiście - nic bardziej mylącego :D

W tamtych czasach (ale to zabrzmiało ... 8)) nie było jeszcze takich kłopotów z fachowcami. Po konsultacjach z sąsiadami i poszukiwaniach znalazłem wykonawcę, wynegocjowałem cenę, podpisałem umowę.
Jak zwykle zrobiłem kosztorys (który jak zwykle okazał się zaniżony :))

Potem jeszcze poszukiwania cegły i można rozpoczynać prace.

Zaczęło się od usunięcia poprzedniego ogrodzenia, później wykopy pod fundamenty. I tu pierwszy problem - nasza działka jest bardzo "zróżnicowana wysokościowo". Różnica wysokości pomiędzy północną granicą działki a południową to około jednego metra !!! :o :o :o . Nie ma siły - trzeba zrobić schodkowane ogrodzenie mówi wykonawca - co każdy słupek obniżamy fundament o kilka centymetrów. Hmm - tylko, że ja nie chcę :-?
Długie wieczory i noce owocują rozwiązaniem kompromisowym - będą schodki ale tylko dwa - i to w takich miejscach, że nie rzucają się w oczy - jak dodam zdjęcia sami ocenicie.
Kolejny problem to wykopy - zażądałem od wykonawcy wykopy pod fundamenty na minimum 1m głębokości (tak zresztą zapisałem w umowie). W części północnej jest OK - ale w południowej ...Panie toż to ścianę fundamentową trzeba będzie budować, 1 metr w ziemię i jeszcze 1 metr nad ziemią .... Bezlitosny inwestor jest jednak nieugięty - zbyt wiele razy uginał się pod naciskiem wykonawców - teraz już ja wiem swoje i egzekwuję.

Szczęśliwie fundamenty udało się zalać, nowe metalowe słupki obsadzić - nawet wyszło w miarę równo - odległości między słupkami i wysokość słupków

Póki co jestem zadowolony...
cdn...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum