dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom Pierwszy (nie)Wielki

AGRESSIV SHOPPING - czyli zakupy szybkie i całkiem niemałe

Oceń ten wpis
Dziś od rana - korzystając z ostatniego dnia krótkiego urlopu - rzuciłam się na sklepy... budowlane, oczywiście
Zaczęło się w Leroy. Szybko w wózku wylądowały dwie baterie umywalkowe Murray i zupełnie nieplanowany grill
Następnie pobrykałam po listwy do wybranych już paneli w kolorze dąb sardinia. I się zaczęło. Panele okazały się zbyt grube na ogrzewanie podłogowe - 12 mm. Postanowiłam je "szybko" zmienić. Miły Pan Paweł miał do mnie wiele cierpliwości i poczucia humoru i z uśmiechem prezentował mi wszystkie deski w sklepie, które choć odrobinę trąciły szarością. Ostatecznie po półgodzinnej batalii stanęło na panelach Dąb Kendari Artens. Bardzo podobne do poprzednich, trochę węższa deska, ale 8 mm i klasa AC5. Dobraliśmy listwy, narożniki, łączniki i inne pierdolniki i kasa się wydała...
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel-podlogowy-laminowany-dab-kendari-artens,main.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	262446

Następnie wybraliśmy się z Mężem Inwestorem po czerwone płytki do wiatrołapu. W salonie płytek tak nam klimat sprzyjał, że i portfel się otwierał...
Prócz czerwonych płytek 60x60 Lumina Lapatto z Nowej Gali w koszyku wylądowała srebrno-czarna mozaika do łazienki oraz wanna i umywalka.
Nie zdecydowaliśmy się jednak na czerwone dodatki w łazience - będzie owa mozaika i czarny kryształowy żyrandol, który obecnie posiadamy w naszym salonie na kwadracie. To ma złagodzić, albo raczej zaostrzyć szarość betonu. Mozaika to Namia Mosaico Decostock, u nas będzie wisiała w pionie:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dec186767.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	262470
Wanna wolnostojąca też odpadła w przedbiegach. Boimy się, że 8 metrów łazienki to jeszcze nie łaźnia grecka i może być lekki ścisk. Stanęło na równie pięknej wannie do zabudowy - Villeroy&Boch Squao 180*80. Bez zagłówka, bo ten 900 zeta kosztuje A na wannę 50% promocja była!
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4247853593.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	262450Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna-prostokatna-squaro-180x80_0_b.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	262451
Dokupimy do niej czteropunkrowy zestaw wannowy Murray Omnires w Leroy i będzie git! Krany do umywalki są właśnie z tej serii.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bateria-wannowa-murray-best-idea-house-company,main.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	262452
Jednocześnie zamówiliśmy przegłosowaną we wcześniejszym poście umywalkę Riho Eifel. Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze

Po zakupach na budowie spotkaliśmy się z Panem Jarkiem - kafelkarzem, stolarzem, złotą rączką i co tylko dusza inwestorska zapragnie... Czekamy z niecierpliwością na jego wkroczenie na pole bitwy
A w drodze powrotnej odwiedziliśmy dorkę z naszego forum w celu obczajki efektów pracy Pana Jarka właśnie. Dziękujemy bardzo i pozdrawiamy serdecznie

Komentarze

  1. Avatar Nani
    Ah mi się moja twarzęcja uśmiechnęła na widok tych cudnych litech których użyłaś i wyszło zdanie - panele na ogrzewanie podgłowe - utwierdz mnie tylko w fakcie, że to ogrzewanie będziecie mieć wodne, plissss. Każdy kto słyszy, że chcę położyć panele na ogrzewanie podłogowe atakuje mnie tekstami - a jakaś to strata ciepła, a jakie to marnotractwo, zobaczysz to nie będzie tak jak z kafelkami, itp. teksty, na które jestem tak uczulona jak na komary, które mnie pożarły 2 dni temu, wrrrrrrrrrrrr. Jak wół teraz napisane na prawie każdych panelach, że nadają się na ogrzewanie podłogowe, a kafle w salonie to raczej beznadziejna decyzja.

    Kochana już nie mogę się doczekać zdjęć tej Waszej łazienki

    Pozdrawiamy i cały czas podglądamy
  2. Avatar ditomasso
    Powiem więcej - jest nawet specjalny podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe.
    Ważne tylko, aby nie były za grube, bo wtedy utrata ciepła jest znaczna.
    My zmieniliśmy na 8mm i powinno być ok.
    Zresztą wczoraj byłam u DOrki z naszego forum, która już przetestowała i mówi, że podłoga aż parzy.
    Płytki dla mnie są za zimne, jak się nie grzeje. I co, mam marznąć całe lato wiosnę i jesien?