dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

Hydraulika

Oceń ten wpis
System gospodarczy mnie wykańcza... to tyle w temacie marudzenia. Jedna linia to i tak za dużo

Woda zrobiona. Właściwie to już dawno, ale nie było czasu się pochwalić.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1338.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	265495 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1329.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	265496 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1344.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	265497 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1343.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	265499

Cena za prace hydrauliczne potrafi osłabić, a już na pewno powoduje przyśpieszony puls.
Hydraulikowi zleciłem tylko cześć prac. Te przy których nie chciałem ryzykować, że ucząc się coś spiernicze oraz te które jednak wymagają doświadczenia i wprawy.
Część tzn. woda + doprowadzenie zasilania do rozdzielaczy ogrzewania + cała kotłownia.
Pozostałość, czyli kanalizacja, zasilenie grzejników oraz podłogówkę zrobiłem/zrobię sam. Cena na pół.

Jak widać na fotkach kanalizacja już zrobiona. Parter oczywiście zrobiłem jesienią przed podlewkami. Resztę ogarnąłem w dwa popołudnia
Z kaloryferów już się doktoryzuję, nic strasznego.

Nie za bardzo jest się o czym rozpisywać. Nastawiłem się na markowe materiały, zresztą różnica cenowa z jakąś chińszczyzną wcale nie jest jakaś wielka.

Inwestorka zadbała o porządek w domu. Niewiele brakuje, żeby tynkarze musieli zdejmować buty przed wejściem

Jak już wywołałem tynkarzy. Zaczynają w sobotę po Bożym Ciele (kolejni przesądni - piątek zły początek ). Szczegóły ustalone.

Gapiostwo Inwestora na budowie zawsze wyjdzie. Dobrze jak jeszcze jest czas na reakcję. Panowie murarze lejąc belki nad drzwiami za nisko, zafundowali mi dwa popołudnia z młotem do kucia. Wyjścia nie było, bez drzwi to tak trochę lipa

Nadal nie mogę się dogadać z Energetyką w sprawie przyłącza. Formalności niszczą ten kraj.

P.S. Ponieważ tera jest mundial to następny wpis pewnie nie prędko
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar piotrek0m
    Widzę przewierty mocujące rury kanalizacyjne w podłodze. Jak zapewnisz ciągłość izolacji poziomej?
  2. Avatar dziub
    przewierty są na piętrze więc nie ma problemu z izolacją.
  3. Avatar Nani
    Ile Cię kosztowała ta hydraulika jeśli możesz zdradzić?
  4. Avatar dziub
    cały zakres hydrauliki dawno skończony więc nie pamiętam etapami.
    Sumarycznie za robociznę zapłaciłem ok 3 tyś ale sam zrobiłem kanalizację oraz wszystko od rozdzielaczy CO (uzbrojenie rozdzielaczy, podłogówka, kaloryfery) oraz geberity.
    Całość instalacji hydraulicznych to ok 23 tyś (oczywiście z piecem, kaloryferami itd). + 2700 za solary w ramach UE.