dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z182 Marty i Marcina

Obróbki blacharskie

Oceń ten wpis
Obróbki blacharskie - czyli nie obyło się bez emocji, spięć i patrząc z perspektywy czasu niepotrzebnej wymiany zdań. Innymi słowy Panowie "dachowcy" stwierdzili, że nie będę pytać inwestorów czyli nas o zdanie nt. "wzorków" na obróbkach z blachy i podjęli własną szybką decyzję, która niestety nie została przez nas zaakceptowana. Na nasze szczęście w środę po pracy wsiadam do samochodu i mknę z prędkością światła na naszą budowę. I to co ukazało się mym oczom stworzyło takie niedowierzanie, że stałam i przyglądałam się temu tworowi przynajmniej z 10 minut. Zdjęć niestety z tych emocji nie zrobiłam, bo to zwyczajny wstyd wstawiać taką fuszerkę. Po wymianie zdań jaka stworzyła się pomiędzy mną a szefem ekipy przystąpili do zmiany koncepcji. Zawitałam do nich ponownie po kilkunastu minutach aby obejżec "poprawkę" jakiej dokonali. Za głowę się złapałam jak zobaczyłam co tym razem wymyślili i to już postanowiłam sfotografować. Drodzy Czytelnicy, fuszera jaką widzimy na zdjęciu nr 1 to m.in. pogięty pas nadrynnowy i cudowna listeweczka z kawałka zagiętej blachy pod spodem tworu naszych cieśli, aby zakryć pociętą cześć blachy. Wzorek oczywiście niczego sobie, ale niestety panowie nie mogli zrozumieć, że to co dzieje się z tą biedna blachą na rogu woła o pomstę do nieba. Po długich rozmowach, wycieczce w dalsze zakątki naszej ulicy w celu pokazania Panom o co nam chodzi, doszliśmy do wniosku, że nie chcemy żadnych wzorów, ruloników i innych pięknych ozdób. Panowie oczywiście stwierdzili, że taką obróbkę jaką widać na zdjęciu nr 2 robiło się 10 lat temu, ale w związku z tym, że dom jest prosty nasza decyzja stała się jakby nie odwołalna i panowie przystali na nią - powiedzmy sobie szczerze nie mieli już innego wyjścia bo w grę wchodziła nawet zmiana ekipy. Zdj. nr 2 prosto i z klasą, a co najważniejsze rogi i pas nadrynnowy nie uszkodzone. Jupi wreszcie doszliśmy do porozumienia

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02472.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	267824

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02480.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	267825
Tagi - katalog słów kluczowych: dach, obróbki blacharskie Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar dziub
    To przetłoczenie na obróbce nie było takie złe. Za to jakość wykonania reszty faktycznie pozostawia wiele do życzenia.
  2. Avatar ditomasso
    No widzę, że nie tylko ja jestem nerwowa... To mnie uspokaja
    Myślę, że moi Panowie budowniczowie mieli niezłą szkołę życia...
  3. Avatar Nani
    Cytat Napisał dziub
    To przetłoczenie na obróbce nie było takie złe. Za to jakość wykonania reszty faktycznie pozostawia wiele do życzenia.
    No właśnie, przetłoczenie mogło zostać, ale reszta...bez komentarza,
  4. Avatar Robert Skrybicze
    Te przetłoczenia to mają swój cel, ale o tym nikt wam widać nie powiedział. Prostą obróbkę, którą sobie zainstalowaliście wkrótce słońce powichruje w taki sposób, że będzie przypominała raczej fale Dunaju.
  5. Avatar Nani
    Cytat Napisał Robert Skrybicze
    Te przetłoczenia to mają swój cel, ale o tym nikt wam widać nie powiedział. Prostą obróbkę, którą sobie zainstalowaliście wkrótce słońce powichruje w taki sposób, że będzie przypominała raczej fale Dunaju.
    Trudno, tak to już jest z ekipami...ehhh...pożyjemy zobaczymy, w 100% wszystkiego dobrze zrobić się nie da.