dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom Pierwszy (nie)Wielki

Welki Dzień nr 1 - odbiór domu

Oceń ten wpis
W piątek, 27-go czerwca odebraliśmy nasz dom od firmy expobud!
Jak widać na załączonym zdjęciu, duch miru domowego zstąpił na naszą chatę
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_00000656.jpg
Wyświetleń:	1148
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	267871
Spisaliśmy protokół o usterkach, których w zasadzie nie było... Podsumowaliśmy ostateczne rozliczenia, których było niewiele w stosunku do moich zmiennych potrzeb... Panowie pozostawili po sobie jak najlepsze wrażenie, choć nie pozostawili nas samym sobie - jak twierdzą.
Gorąco polecam zarówno firmę expobud http://domy-expobud.pl/ , jak i technologię budowy z prefabrykatu. Sposób szybki, ekonomiczny. Współpraca z Panami układała się świetnie, choć zakładam, że byłam jak dotychczas ich najbardziej wymagającym (czyt. marudnym i nerwowym) klientem Ale każde nerwy się opłaciły, bo dziś posiadamy piękny dom (nam się podoba...).
Pan Michał z expobudu ocenił go dwoma słowami - "wygląda grubo"
Jestem bardzo zadowolona z tego, że z tak sielskiej chatki, jaka widnieje w ofercie expobudu udało mi się jednak wydobyć choć po części nowoczesny dom. Kłóci się to trochę z bryłą "chatki-puchatki", ale będę się starać dalej... Wielka w tym zasługa drewnianej elewacji w osławionym już kolorze. I pergoli, która robi swoje:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_00000658.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	267883

Teraz czeka nas ta zawsze bardziej upierdiwa część budowy, czyli wykończenie.
Mąż nabył sobie nową zabawkę, co by należycie zająć się tarasem:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_00000662.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	267873
Jak pisałam we wcześniejszych postach, taras będzie z kompozytu, ale musi mieć należytą podbudowę.
Schody zewnętrzne wyłożymy grafitowymi płytkami:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_00000660.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	267872Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_00000659.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	267877

Ogarnia nas lekka nerwowość, bo jesteśmy przed negocjacjami z kolejnym płytkarzem. Mam nadzieję, że się ziści...
Tagi - katalog słów kluczowych: expobud, prefabrykat, technologia praefa Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Nani
    No zdj.nr 1 jest po prostu bombowe, widać, że "Pan jest z Wami" - hehe. Co do wybrzydzania - uważamy z mężem, że te domy, nie ważne czy nasz czy Wasz czy kogokolwiek innego, kosztują niebagatelne pieniądze. Często, aby ziściło się marzenie o własnej chałupce musimy odmawiać sobie wielu rzeczy, zapożyczać się w bankach na dziesiątki lat, to dlaczego mamy sobie pozwolić na fuszerkę ze strony "Panuf fahowcuf" ? Pisałam to już kiedyś, ale napiszę jeszcze raz, naszych murarzy to powinnam teraz na rękach nosić, bo znosili moje niekiedy kapryśne zachcianki, dla mnie bardzo istotne, wszystko robili z uśmiechem, a na koniec jeszcze dom zamietli. A cieśli nawet najgorszemu wrogowi nie polecę. Takie to mamy ekipy w dzisiejszej dobie, nic nie można powiedzieć, aby przypadkiem nie urazić jaśnie państwa. Jak to mówi moja koleżanka - w d.... im się poprzewracało od nadmiaru kasy, bo domów buduje się bardzo dużo, zwolniły tylko wielkie inwestycje. Pozdrawiamy
  2. Avatar śmig_śmigalska
    Gratuluję, domek prezentuje się okazale. Powodzenia na dalszym etapie.
  3. Avatar ditomasso
    Nani, widzę, że Twoi cieśle nieźle Ci się dali w kość...
    Ja póki co partactwa nie doświadczyłam i mam nadzieję, że skutecznie ominę. Ale zawsze się jakiś nerw napatoczy...
    A co do pierwszego zdjęcia, to mam nadzieję, ze po dzisiejszej wizji lokalnej wycena będzie akceptowalna i "Pan Kafelkarz będzie z nami"...
  4. Avatar ditomasso
    Śmigalska, dziękuję za pochwałę i życzenia. Niewątpliwie się powodzenie przyda, bo cierpliwość się kończy, a człowiek już by chciał korzystać...
  5. Avatar zarzyki
    GRATULACJE !!!
    dorka zakończyła budowanie, Wy także... może ten fakt zachęci i nas do wspólnej przygody z Expobudem.
    Jeszcze ciekawy etap wykańczania przed Wami, więc życzę powodzenia !
    Nie zapominajcie o dzienniku budowy, tak miło się czyta
  6. Avatar ditomasso
    Dziennik budowy będziemy kontynuować napewno, bo dla mnie dopiero się teraz najlepsze zaczyna!
    A firmę expobud naprawdę polecam. Zapraszam do nas na rekonesans, chętnie podzielimy się doświadczeniem.
  7. Avatar kurczak81
    Jednym słowem: "Gratulacje"!!!
    Mam pytanie mogłabyś podać mi wymiary waszej pergoli i jaki jest rozstaw między 3 słupami.
    Jeszcze raz gratulacje i powodzenia w wykończeniu, wnętrz oczywiście, byle nie siebie
  8. Avatar laskim
    Gratulacje! Piękny dom. Mam pytanko, czy okna od środka są takie same jak od zewnątrz? Biję się z myślami cały czas czy nie wziąć jednak dwukolorowych.
  9. Avatar ditomasso
    Kurczak81 - nasza pergola miała wymiary 7,5m * 3m, ale środkowy słup wypadł centralnie na oknie balkonowym, więc przycinali, przesuwali. Musiałabym zmierzyć od nowa, to Ci podam, ile ma.

    laskim - okna mamy antracytowe z każdej strony. Niestety, mi się dwukolorowe nie
    podobają... stwierdziłam, że jak będzie otwarte, to dziwnie będzie wyglądać.

    Dzięki za wszelkie komplementy!
  10. Avatar gawelh
    Osiedle w Czarnym Blocie
    no poczytajcie sobie

    i zapamietajcie
    A CO do powodzi to ja się będę śmiał - za chwilę i Proszę zapamiętać sobie te słowa wtwdy specjalnie zamieszczę jak te domy stoją w wodzie - wystarczy ,że jest Dużo sniegu , zmarznięta ziemia i odwilż - bo to ma byc niespodzianka - a nie zwrócił Pan uwagi ,że dom wiejski - z gospodarstwa co graniczy z osiedlem - pokryty czerwona blacha - jest dużo wyżej niż reszta i może Pan zapytać w okolicy czy zdarzają się 1-2 km wokół powodzie i podtopienia . To wtedy Pan zrozumie - że się wpakowaliście .

    a oto zdjęcia niepozornego sprawcy podtopień 300 metrów od osiedla w stone nieuzytków

    raz na kilka lat woda dochodzi aż pod ten stary dom na wzniesieniu



    osiedle

    Stary
    dom w okolicy wybudowany na wzniesieniu prawie 2 metry wyżej od pozostałego dookoła terenu
    wstaw.org/m/2014/09/26/P260914_14.57.jpg

    wstaw.org/m/2014/09/26/P260914_15.06.jpg

    wstaw.org/m/2014/09/26/P260914_15.01_1.jpg



    Niedowiarków proszę.
    przejechacsię w terenie - kanał zarośnięty , zamulony - stan wody w wyjatkowo suchym lecie - a mniejsze strumyki ludziom potrafia spłatać figla.
    zainteresowanych prosze popytać w urzędzie gminy czy na tym terenie zdarzaja się podtopienia - jedna rodzine chcieli wysiedlić ,bo prawie co rok ich zalewało
    Ale to sa działki inwestycyjne tak samo jak - Czarnowo pod domy - zartobliwie z pływajaca podłogą
  11. Avatar ditomasso
    Cytat Napisał gawelh
    Osiedle w Czarnym Blocie
    no poczytajcie sobie

    i zapamietajcie
    A CO do powodzi to ja się będę śmiał - za chwilę i Proszę zapamiętać sobie te słowa wtwdy specjalnie zamieszczę jak te domy stoją w wodzie - wystarczy ,że jest Dużo sniegu , zmarznięta ziemia i odwilż - bo to ma byc niespodzianka - a nie zwrócił Pan uwagi ,że dom wiejski - z gospodarstwa co graniczy z osiedlem - pokryty czerwona blacha - jest dużo wyżej niż reszta i może Pan zapytać w okolicy czy zdarzają się 1-2 km wokół powodzie i podtopienia . To wtedy Pan zrozumie - że się wpakowaliście .

    a oto zdjęcia niepozornego sprawcy podtopień 300 metrów od osiedla w stone nieuzytków

    raz na kilka lat woda dochodzi aż pod ten stary dom na wzniesieniu






    osiedle

    Stary
    dom w okolicy wybudowany na wzniesieniu prawie 2 metry wyżej od pozostałego dookoła terenu
    wstaw.org/m/2014/09/26/P260914_14.57.jpg

    wstaw.org/m/2014/09/26/P260914_15.06.jpg

    wstaw.org/m/2014/09/26/P260914_15.01_1.jpg



    Niedowiarków proszę.
    przejechacsię w terenie - kanał zarośnięty , zamulony - stan wody w wyjatkowo suchym lecie - a mniejsze strumyki ludziom potrafia spłatać figla.
    zainteresowanych prosze popytać w urzędzie gminy czy na tym terenie zdarzaja się podtopienia - jedna rodzine chcieli wysiedlić ,bo prawie co rok ich zalewało
    Ale to sa działki inwestycyjne tak samo jak - Czarnowo pod domy - zartobliwie z pływajaca podłogą
    Nie wiem do kogo ten wpis jest kierowany?Jeżeli do mnie to pomyliłeś adresy
  12. Avatar gawelh
    Do tych co buduja sie na osiedlu zamieszczonym na zdjęciu - też stoja 3 domy z EXPOBUDU
    Gmina zrobiła to samo co w Czarnowie - pozwoliła budować na terenie zalewowym
    wkrótcę zamieszczę zdejecia z podtopien tego miejsca gdzie buduja to osiedle w zimę 2007 roku - woda w marcu stała 3 tygodnie do kolan
    a jak w 1984 roku wokoł tego domu na wzniesieniu płyawli łodką i wozili chleb i mleko - wystarczy poczytać w starych gazetach w bibliotece publicznej
    I najgorsze ,że ludzie nie sprawdzaja historii terenów na których realizuje się budowy po od 5- 10 czy 20 lat nie było wielkiej wody a jak powraca to potem zdziwienie.
  13. Avatar ditomasso
    Cieszymy się bardzo, że ostrzegasz budujących w Czarnym Błocie.
    Ale z tym to trafiłeś, jak kulą w płot, bo na zamieszczonym zdjęciu jest nasz prywatny dom w Pigży
    Myślę, że hejterską kampanię wobec developera powinieneś prowadzić gdzie indziej... Tu niestety Ci nie pomożemy.