dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata- dziennik budowy

Ocieplanie posadzki

Oceń ten wpis
29 lipca 2014 r.
Śmigalscy rozpoczęli przygotowania do akcji "Wylewki". Usiłowali pozbyć się z wnętrz tego, co tam naznosili. Nie wiadomo kiedy i kto naznosił do domku tyle różności. To, co udało im się wynieść, natychmiast okazywało się być niezbędne. Robota głupiego, a ręce coraz dłuższe.
W hurtowni zamówiona została papa termozgrzewalna, folia i styropian. Styropian miał dojechać później, a dojechał natychmiast z data produkcji 25 lipca 2014 godzina 19:35. Świeży jak przysłowiowe bułeczki. Transport dotarł, kiedy na placu boju pozostała tylko Śmigalska plus nadchodząca burza. Pomysł z ułożeniem styropianu na zewnątrz był chybiony. Wiało akurat od innej strony niż zwykle, a tam akurat zalegał styropian. Ganianie za paczkami styropianu wśród potoków wody jest niezapomnianym wakacyjnym wrażeniem. Polecam!!!!!!!!!
W środku trwało zgrzewanie papy i dziś od rana można było zacząć układanie ocieplenia podłóg od południowej strony. Styropian 2x10cm układany na mijankę
Sypialnia z wnęką garderobianą\








część salonu



Początkowo w salonie zastosowaliśmy mijankę tylko dołu z górą, a zapomnieliśmy o mijaniu płyt w poziomie



i trzeba było przekładać
Na północnej stronie domku jest linia instalacji wod-kan i tam będziemy układać później. Czas mamy do poniedziałku, bo taki został ustalony termin z wykonawcą wylewek.
Styropian zaczyna się już nam śnić po nocach. Niebezpieczny objaw. Zamówiony został odpływ liniowy do prysznica, który to planowany jest w wersji bezbrodzikowej. Jeden ze sprzedawców sprzedawał towar, którego nie ma i trzeba było zamawiać u kolejnego. Może zdąży dotrzeć ów odpływ. Dotarł za to bezproblemowo system potrójnych filtrów do wody.
Cd niewątpliwie nastąpi
Pozdrawiam czytających
Ś-ś

Updated 30-07-2014 at 13:39 by śmig_śmigalska

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar chagall
    Ale będziecie mieć cieplutko!!! U nas 2x6cm i też jest OK!

    PS. Jak na "tysiącletni" styropian, to trzyma się imponująco
  2. Avatar śmig_śmigalska
    Ha ha haaaaa!!!! Oczywiście, miało być 2014. Zmęczenie materiału mnie dopada
  3. Avatar dziub
    nie zapomnij o dylatacji posadzka - ściana. Nie wiem co chcesz zastosować na dylatację. Jeżeli np styropian 1mm to wydaje mi się, że lepiej go wkładać już za wierzchni styropian, wtedy łatwiej mocować.
    Pozdrawiam.
  4. Avatar alusia1974
    Normalnie cie widze oczami wyobrazni Smigalska jak biegasz za tym styropianem
  5. Avatar śmig_śmigalska
    Alusia, ja Ciebie proszę
    Szalona wyobraźnia czasem człowieka może ponieść nie wiadomo gdzie
  6. Avatar śmig_śmigalska
    Cytat Napisał dziub
    nie zapomnij o dylatacji posadzka - ściana. Nie wiem co chcesz zastosować na dylatację. Jeżeli np styropian 1mm to wydaje mi się, że lepiej go wkładać już za wierzchni styropian, wtedy łatwiej mocować.
    Pozdrawiam.
    Dylatacje zostawiliśmy wykonawcom.