dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ace

Poszukiwanie działki

Oceń ten wpis
Obecnie mieszkam w miejscowođci pod Łodzią. Szukalem z żoną działki w Łodzi tak aby nie płacić (jak to obecnie jest) bajońskich sum taksówkarzom, nie być szoferem dla dzieci oraz mieć blisko do centrum.
W budżecie jaki sobie założyłem znajdoały się działki jeszcze w Łodzi ale tuż przy granicy miasta. Uznałem, że taka odległość mi odpowiada. Odwiedziłem kilka działek w ten sposób wybranych, i tak:

1) Działka byłą ciekawa, dobra cena za m2, fajnie skomunikowana, lecz jej powierzchnia była zbyt duża, co dawało dość astronomiczną sumę, troche potrwało nim sobie ją wybiłem z głowy, w sumie bank pomógł podjąć decyzje, że ta działka nie jest dla nas

2) Druga działka była już w cenie takiej jaką zakadaliśmy. Gdy chciałem podpisać umową przedwstępną, właścicielka nie chiała podpisywać umowy przedwstępnej, lecz bardzo naciskała aby całość transakcji sfinalizować w ciągu 1-dnego tygodnia. Argumentowała to tym, że potrzebne jej pieniądze (ponad 100k zl) na wyjazd na 2 tygodnie do sanatorium . Nastepnego dnia jeszcze raz sprawdzilem ksiege wieczysta i okazało się, że pojawił się w niej wpis o użyteczności większej czesci działki dla jakiegoś gestora sieci. Ludzie to mają orginalne pomysły i powody.

3)Działaka nr 3 była ładna średnio duża i atrakcyjna cenowo (ponad 1500m2 w cenie okolo 1000m2 w tej okolicy) lecz okazalo sie ze przez środek działki przechodzi rura, która mocno ogranicza projekt domu, który można na tym terenie postawić. Ogólnie fajna działka na nieduży dom + ładny ogród, ale to nie było to czego szukaliśmy.

4) Kolejną działką była taka zaproponowana przez biuro pośrednictwa orotu nieruchomościami. Pewna kobieta miałą pole, które odrolniła i podzieliła na działki, część z tych działek została już sprzedana. Poszliśmy z żoną ponegocjować cenę i jak się okazało właścicielka zamiast ew troche z ceny schodzic, stwierdziła ze od tego miesiaca cena wzrosla 10zl/m2 ale zapomniała przekazac to posrednikowi. Podczas rozmowy z posrednkiem okazalo sie ze nie byl on w stanei utrzymac wczesniejeszej ceny, zdenerwowało nas to zacnie i tej dyiaki także postanowiliśmy nie kupować.

Updated 31-07-2014 at 23:15 by Ace

Tagi - katalog słów kluczowych: działka, poszukiwania Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze