dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jaakto

Oryginalna stodoła na bardzo wąskiej działce - projekt indywidualny - zmiany!

Oceń ten wpis
No dobrze to teraz taka propozycja, mocno inspirowana domem Oli W. Poniżej rysunki i komentarz naszego architekta
Przesyłam rzuty z sugerowanymi zmianami - myślę że powstanie bardzo ciekawa przestrzeń z możliwością wyodrębnienia pokoju w przyszłości.
Zaznaczone otwory w stropie wymogą dodatkowe wzmocnienia konstrukcyjne i mogą jeszcze w pewnym stopniu ulec zmianie na etapie projektu budowlanego (prawdopodobnie ściany pomiędzy kuchnią a salonem oraz garażem i łazienką będą musiały być konstrukcyjne i/lub konieczne będzie wykonanie podciągów). Jest to w każdym bądź razie wykonalne.

Kształtu schodów w naszym przypadku nie możemy zmienić na wzór inspiracji - nie zmieszczą się na parterze.
Kozę można by zainstalować w dolnej części salonu (zaznaczony prostokąt).

Przy projektowanej pustce nad schodami korytarz na piętrze będzie dosyć wąski (110cm) ale z jednej strony nie będzie ściany, stąd myślę że będzie wystarczający. Można ew. pomniejszyć otwór do szerokości schodów (100cm). Wtedy korytarz będzie miał szerokość pomiędzy ścianą a barierką ok 150 cm.
http://zapodaj.net/cb6a88d5e5067.png.html


Jak widzicie takie zmiany?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Robert Skrybicze
    link nie bangla
  2. Avatar jaakto
  3. Avatar Robert Skrybicze
    Mi się podoba twój projekt, a jestem z natury czepliwy i wybredny, zważywszy na ograniczenia, to jest naprawdę super. Korytarz nie będzie za wąski, u siebie mam 120cm i ściany z obu stron, a i tak nie wygląda to źle.
  4. Avatar inwestorbb
    Witaj

    Usuń garaż z bryły budynku tym samym zyskasz znaczną powierzchnię do zagospodarowania. Wtedy będzie idealnie. O ile to nie tajemnica budujesz się bielsku?
  5. Avatar jaakto
    Cytat Napisał inwestorbb
    Witaj

    Usuń garaż z bryły budynku tym samym zyskasz znaczną powierzchnię do zagospodarowania. Wtedy będzie idealnie. O ile to nie tajemnica budujesz się bielsku?
    Zupełnie drugi koniec kraju, Trójmiasto. Z wielu względów garaż ma pozostać w bryle.

    Jako, że to dzienniki to zaraportuję, że warunki przyłączy gotowe, czekamy na pierwsze wizualizacje od architekta i drobne rozstrzygnięcia z miastem (historia zbyt bujna by opisywać )

    Powoli robimy rekonesans wśród okolicznych wykonawców, wszelkie polecenia mile widziane