dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Basi i Tomka krakowska przebudowa :)

Trawa nam pięknie rośnie :)

Oceń ten wpis
Wczoraj minęło dokładnie dwa tygodnie od momentu posiania trawy w naszym ogrodzie - no tak, powoli możemy zacząć nazywać ten kawałek działki Naszym Ogrodem!! Wreszcie zaczynamy z niego korzystać! Ponad trzy miesiące prac ogrodowo-brukarskich i pojawiają się efekty tej ciężkiej pracy, a to nas bardzo cieszy!

Tym razem pogoda nam wyjątkowo sprzyja. Trawa bardzo ładnie i szybko wzrasta - przez pierwszy tydzień było naprawdę ciepło, słonecznie, trawę codziennie wieczorem zraszaliśmy około 10 minut, w drugim tygodniu pojawił się deszcz delikatnie padający co dwa dni - po prostu idealnie! Co dwa dni usuwaliśmy też wszystkie liście i jabłka spadające z jabłoni Nie ma łatwo

Efekt jest taki:

Przed posianiem trawy:



Tydzień później:





Dwa tygodnie później (zdjęcie z wczoraj):





Jeżeli chodzi o gatunek trawy, to wybraliśmy trawę Agro-Land: Diana. Wg producenta, mieszanka nadaje się na trawniki dekoracyjno-sportowe wytrzymałe na lekkie użytkowanie sportowe. Trawniki odznaczają się ładną kolorystyką. Znoszą lekkie użytkowanie sportowe. Nie mają dużych wymagań pielęgnacyjnych i nie wymagają częstego koszenia. Zastosowane w mieszance odmiany dobrze znoszą okresowe niedobory wody.
Uwaga, którą przekazał mi jeden z ogrodników! Przy zakupie nasion trawy, koniecznie sprawdźcie datę produkcji!! Jeśli nasiona będą stare, późno zaczną wzrastać i w dodatku nie wszystkie wykiełkują.

Aktualny skład mieszanki Diana (rok 2014):



I na koniec jeszcze informacja dla wszystkich krakowskich miłośników roślinek - w najbliższy weekend (26-28.09.2014) w Krakowie odbędzie się 40. Jesienna Wystawa Ogrodnictwa 2014 - Centrum Targowe Chemobudowa Kraków S.A. ul. Klimeckiego 14.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar jot_em
    Oj faktycznie pięknie
  2. Avatar ditomasso
    Zazdroszczę... Zapowiada się piękny ogród
  3. Avatar aguleczka
    Basia pięknie się zapowiada !! czy na trawie planujesz jakieś nasadzenia ? śledziłam prace przejeżdżając i ciągle widziałam demolkę a tu proszę chwile mnie nie było w okolicy a tu już trawka się pojawiła u nas tez w tym roku demolka ogrodowa była Zapraszam http://www.ogrodowisko.pl/watek/4716...i-ogrod?page=9 Polecam Ogrodowisko przy tworzeniu ogrodu znajdziesz dużo ciekawych porad i masę pięknych ogrodów .

    Basia ale ja tu weszłam szukać pokoju dziecięcego bo jak dobrze mi się wydaje to ja Ciebie widziałam z brzuszkiem? jakiś czas temu więc maleństwo juz pewnie ma swoje miejsce które mnie bardzo Ciekawi jak urządziłaś ide szukać Pozdrawiam