dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom przy kolorowej

DOM PRZY KOLOROWEJ powiat warszawski zachodni, mzaowieckie

Oceń ten wpis
Cytat Napisał dafnus Zobacz post


Witam,
1 czerwca 2014 roku rozpoczęliśmy budowę naszego domku.
Szukaliśmy domku, który będzie miał salon na stronę południową, a jednocześnie widok na staw, który jest obok.
Projektu długo szukaliśmy, a jako, że mam "bzika" na tle energii odnawialnej, a działka jest trochę wąska, padło na ten domek.

Na działce stoi stary dom i komórki - wszyscy mówią, żeby zrównać je z ziemią, ale ja chcę sobie zrobić tam swój warsztacik.
Zresztą dom stoi, jest na planach, ma podłączone media, więc po co to niszczyć
Dam później ładną elewację i udowodnię wszystkim niedowiarkom, że można Nawet Kaśka Dowbor z ekipą tak ładnie by jej nie przerobiła

Zmiany jakie dokonaliśmy względem projektu Domu Przy Kolorowej:
1. likwidacja garażu i zrobienie zwartej bryły - główne założenia domku energooszczędnego. Garaż tak wystający to problem z ociepleniem. Strop tworzy mostek termiczny. Cały dach garaży trzeba byłoby ocieplić. Najlepiej to jak ktoś chce ten garaż, to niech ociepli , zrobi zadaszenie i kolejny pokój
2. przeniesienie drzwi wejściowych na stronę zachodnią. Miejsce po garaży wykorzystam sobie do parkowania auta, a wejście z tej strony utrudniałoby przejazd.
3. poszerzenie okna od strony zachodniej do 3,6
4. dodanie okna nad podestem schodów oraz w kotłowni
5. 4 okna dachowe 2 po każdej stronie - po jednym w pokojach i dwa po przeciwnych stronach w sypialni

Pozwolenie otrzymane w kwietniu 2014
ekipa wybrana. Pierwsze prace ruszyły w czerwcu 2014

Zdecydowaliśmy się na generalnego wykonawcę, ponieważ chcieliśmy uniknąć konieczności biegania po składach i załatwiania wszystkiego.
Okazało się to mylne. Żona jest na macierzyńskim i okazało się, że spokojnie sprostałaby wszystkim zamówieniom
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze