dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

andre59

Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

Oceń ten wpis
Dach gotowy, teraz deszczyk może sobie padać :wink:

Chałupka pod dachem wyglądała tak:

widok na salon - w miejscu stojącej drabiny powstanie później komin, a obok kominek (miał być tradycyjny otwarty, a będzie z wkładem), przed pilastrem jest przejście do części nocnej domu,
do dolnych pasów wiązarów kratownicowych zostanie przymocowana konstrukcja sufitu:


widok na jadalnię - z jadalni jest wyjście do ogrodu i przejście do kuchni:


To część nocna domu. Tutaj będzie sypialnia, pokój Piotrka, a między nimi łazienka i przedpokój:
widok na sypialnię:


widok na pokój Piotrka:


Izolację przeciwwilgociową pod ścianki działowe wykonałem z dwóch warstw papy na lepiku.

Do tego komina będą przylegać kuchnia, pomieszczenie godpodarcze i małe WC, między kominem a ścianą z Ytong'a jest drugie wejście do kuchni:


Tutaj też wykonałem izolacje pod ścianki działowe.
Ściana między kuchnią a pomieszczeniem gospodarczym wymurowana jest z cegły pełnej i poprawia stabilność komina.

A tak wygląda poddasze nieużytkowe.
Środkiem będę mógł swobodnie chodzić w pozycji wyprostowanej, oczywiście po zamontowaniu podłogi z desek:


Teraz przyszła kolej na zabezpieczenie domu na zimę.
Podmurowałem ściany podokienne na odpowiednią wysokość i zamontowałem własnoręcznie zrobione "okna" i "drzwi".
Ramki wykonałem z pozostałości łat, a "szyby" z folii, w którą były zapakowane palety bloczków Ytong.
Folia okazała się zupełnie niewrażliwa na promieniowanie słoneczne i mróz.
Tak wyglądał nasz domek przypruszony pierwszym zimowym śniegiem.
Widok od strony wejścia na posesję:


Widok od strony południowej:


Widok od strony ogrodu. Przy jadalni dobudowany będzie taras.
Problemem jest blisko położona studnia, ale mam nadzieję, że coś wymyślę aby ją wkomponować w otoczenie. Trochę szkoda by było dobrej wody do podlewania ogrodu:


Widok od strony pólnocnej. W tym narożniku znajduje się kuchnia. Okna zaczynają się na wysokości 115 cm od poziomu gotowej podłogi. Tym małym oknem na elewacji bocznej wpada zdumiewająco dużo światła:


Kolejne prace budowlane odłożyliśmy do wiosny nastepnego roku.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum