dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

AMI budują Domek

Rolety ANWIS - uważajcie na ich włączniki !

Oceń ten wpis
Witam

Kolejny cyrk wyszedł troszkę po fakcie.

Przed ociepleniem domu zawarłem umowę na dostawę rolet zewnętrznych z włącznikami, i montażem.

Elektryk na wiosnę przygotował puszki po to, czekały aż do jesieni. Puszki łączone, systemowe,normalnie tak jak być powinno.

Rolety zamówiłem w firmie OKNA Konieczny z Wrocławia, salon w CH Arena. Na początku wszystko przebiegało dobrze, rolety zostały zamontowane, reklamacje jakie pojawiły się z mojej strony dot. porysowanych lamelek - zostały w ciągu 2 tygodni "usunięte". To usunięcie polegało co prawda na zamianie miejsc tych lamelek z miejsc widocznych na miejsca niewidoczne w puszce, ale w sumie to może tak być. Oczy tego nie widzą.

Po montażu dostałem worek z 12 przyciskami DC866. Włączniki nie zostały zamontowane przez firmę, bo nie montuje się włączników wszelkich przed ostateczny malowaniem ścian. Brzmiało rozsądnie. Worek z włącznikami czekał….

Jakież było moje ZDZIWIENIE po tym gdy pojawiły się pierwsze pomieszczenia na gotowo zrobione - gdy okazało się ze włączniki DC866 nie mogą być zamontowane przez elektryka - obok siebie - bo nie ma do nich wspólnych ramek.

Oczywiście nikt z firmy OKNA Konieczny, którzy byli osobiście i widzieli puszki obok siebie bo sprawdzali długości przewodów koniecznych do podłączenia - NIE WSPOMNIAŁ o tym ze takich ramek podwójnych / potrójnych najzwyczajniej nie ma !

Mam więc 12 włączników rolet, z których 8 jest do zwrotu, a 5 jeszcze nie nawet nie rozpakowana ! Na moja propozycję do firmy OKNA Konieczny - by przyjęli zwrot tylko tych 5 nierozpakowanych - stwierdzili ze nie maja co z nimi zrobić. TAK JAK I JA NIE MAM.

Zadzwoniłem wczoraj do firmy ANWIS z Włocławka, sekretarka poprzełaczała mnie 3 razy aż trafiłem do tzw "działu technicznego" który się własnie tworzy. Przedstawiłem panu sytuacje, ze sprzedają rolety z włącznikami DC866 i że poszukuje do nich ramek, podwójnych lub potrójnych. (mam włączniki tak pogrupowane by łatwo się sterowało roletami i świetleniem w danym pomieszczeniu).

Pan z firmy ANWIS rozbrajająco stwierdził ze włączniki DC866 sa produkowane tylko do nich i że NIE MA DO NICH ramek podwójnych lub potrójnych, a oni NIE WIEDZĄ które ramki z innych systemów producentów mogły by pasować do DC866.

i DUPA.
Zostałem z 12 włącznikami do rolet które do niczego nie pasują. Czasem bowiem jest obok włącznik do światła, a czasem do drugiej rolety. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH przed kupowaniem tych włączników firmy ANWIS - niezależnie przez jakiego dystrybutora. Firma OKNA Konieczny - też nie zasługuje na dobre słowo ze względu na postawę jaką reprezentuje w obliczu problemu Klienta. Współpraca skończyła się na skasowaniu kasy.

Jak ktoś spotkał sie z tym problemem - niech do mnie skrobnie, może jest jakaś ramka podwójna/potrójna która pasuje do tych DC866 ?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00936.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	285907
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar agairadek
    witam
    nie wiem czy pomogę ale my mamy pstryczki karlik flexi ajefajne bo się boczne ramki rozpinają i na zatrzaski się między sobą łączą
    tylko co z tego skoro u nas rolety są na pilota i przewodziki trzeba było zmostkować i martwy kontakcik
    miłego budowania
  2. Avatar agairadek
    no i jak tam leci bo my
    .....K....MIESZKAMY'
    jak macie jakieś uwagi dajcie znać jak pytania pomożemy