dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

sztypek

Filary wieńce i Alternatywy 4

Oceń ten wpis
Jak w Alternatywach 4 - "Panie jJa wiem że to jest żle, ale tak było w projekcie". Bo jak podpora daszku nad salonem/tarasem może utrzymać ciężar skoro jest zaprojektowana (no i zgodnie z tym wymurowana) -na fundamencie krytym papą. Oczywiście nie trzeba wiele siły żeby ją przewrócić, a siły rozporowe będą działać na nie spore. Cóż za zaskoczenie i problem stanowiło to dla biura projektowego. Odpowiedź miała być prosta, szybka i udzielona po 15 minutach. Trochę musieli się głowić (nie 15 min a 2 dni), żeby przyznać że ze stabilnością może być kłopot i w końcu zasugierować postawienie filarów żelbetowych. Gdy zapytałem się kto ma pokryć koszty które w fundament i murowanie włożyłem (zgodnie z Państwa projektem) przerzucili odpowiedź na moje pytanie (o wytrzymałość filarów!) na wykonawcę więźby (w systemie MITEK). Dzięki uprzejmości firmy wykonującej więźbę otrzymałem treść korespondencji między projektantami domu a projektantem więźby. Koniec końców w projekcie i jest w tym miejscu wielka lipa MITEK rekomenduje filary wylewane. A moje filary początkowo wolnostojące zostały połączone wieńcami z budynkiem.
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141018_162339.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	286284   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141018_162246.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	286285   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141013_181231.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	286286   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141013_181103.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	286287  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze