dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom szkieletowy "Polny"- projekt własny

Zima a dom szkieletowy

Oceń ten wpis
Przyszły przymrozki. W nocy robi się minus 1 stopień. Z ciekawości wyłączyłem wczoraj podłogówkę, grzejąc tylko górę. Zastanawiało mnie ile spadnie temperatura w salonie nie ogrzewanym przez noc. Wieczorem było 23 stopnie. O 6 rano 20,50.
Dom szybko się nagrzewa. Po godzinie temperatura skoczyła do 22, a po dwóch wróciła na 23. Dla mnie rewelka. Faktycznie, to co mówili o domach szkieletowych jest prawdą.
W lecie jest chłodny, co potwierdzę, a w zimie ciepły. Grzejemy gazem- piecem Vaillanta ecotech.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Dżuli
    Witam,
    jak się sprawdził dom szkieletowy przy większych mrozach?
  2. Avatar Domypolne
    Jestem zadowolony z rachunków za gaz. Wyszło mi od pażdziernika do teraz za samo ogrzewanie gazem 200m2 ok 1800 PLN.Sądze, że jest to mało. Sąsiad ma ok 130 m2 i ogrzewa tylko kominkiem z płaszczem wodnym i wyszło mu tyle samo kasy za drewno co mnie za gaz. gdybym miał same kafle na parterze, a mam tylko w kuchni i łazience plus wiatrołap pewno było by mniejsze zużycie gazu o 10 %. gdybym jeszcze miał rolety na poddaszu i oknach dachowych to kolejne 10 % jak nie więcej. Polecam szkieletowe rozwiązanie dla chcących płacić mniejsze rachunki za gaz. W lecie natomiast dom jest chłodniejszy od tradycyjnych konstrukcji- porównywałem.
  3. Avatar Domypolne
    Zapomniałem dodać, że temperatura oscylowała wokół 23 stopni, poza cyklem nocnym, gdzie spadała do 21.