dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na twardym wzgórzu.

Co ci nie złamie to cię wzmocni …

Oceń ten wpis
Cholera twardy jestem, zwłaszcza na głupotę. Ile można robić dach?..... he można, wszystko przez nie zamówione okna dachowe, a potem brak łączników i reklamacje pękniętego łącznika itd. I nagle tego zrobiło się 7 tygodni, aż 5 czerwca przyjechali na poprawki i obróbki już zamocowanych oknach kolankowych. A miało być 5 dni… co prawda ekipa montująca dach stanęła na szczycie zadania i dokładnie rozumiała co chcemy i ja ma być wykonane, zrobili w sobotę 1 sierpnia…..


Montaż okien tak samo przesunięte z powodu reklamacji łącznika do okna kolankowego ponadto w połowie maja padało bez opamiętania, gdzie taśmy paro przepuszczalne były mokre i nie umożliwiły montaż rolet. I w ten sposób wszystko przesunęło się o około miesiąc itd. Okna zamówione były firmie Draft z Zduńskiej Woli i jako nieliczna ma własną ekipę montażystów i wiedząco co chodzi sprostali wyśrubowanym wymaganiom co do montażu okien w warstwie ocieplenia na konsolach.
Elektrycy pracowali tak samo z opóźnieniem a właściwie jeszcze pracują na parterze układają przewody od wszystkiego telewizyjne, sieci LAN, alarmy i elektryka. Zobaczymy jak to będzie działało, zostało im jeszcze instalacja zewnętrzna do studni, czerpni, domofon, brama i kuchnia letnia – grill.
A tynkarze jestem w szoku jak zaczęli zacierać ściany kwarcytem to mi kopara padła wyszły fantastycznie zobaczymy jak doschną ściany czy nie będą pękać a po za kilkoma miejscami do przetarcia mleczkiem kwarcowym jest super…
Samodzielnie uszczelniłem wąski taras tak żeby nie przeciekał na łącznikach, zamontowałem skrzynkę w ścianie do rozdzielni ogrzewania podłogowego. W dwa dni zamontowałem orurowanie do centralnego odkurzacza.
Tarasy wylane i uszczelnione ekipa zrobiła to na gładko maszynowo tak samo garaż tylko ramę do kanału wykonałem samodzielnie i podciągnęłam wodę do garażu.
Ganek wykonana ścianka i wylany fundament wysoki zbrojony pod kostkę czy granit, tak samo słupy oporowe pod wąskim tarasem wzniesione, czekają na tynki.
Z samodzielnych robót to kanalizację zrobiona a teraz wodę użytkową prowadzę rurą PP zgrzewaną fajnie się to robi…
Jutro przyjedzie drewno na zadaszenie ganku (wejścia) surowe bez tynków i do wylania stopnie, ale to wszystko po kolej...
Jest trochę tego, a hydrofornie uruchomiłem żona na zewnętrznym ma wodę do podlewania.
























CDN…
Z poważaniem Tomasz
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze