dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

otwarty3

Dachówka

Oceń ten wpis
Wybór był bardzo ograniczony i oczywiście nie najtańszy. Można było zrobić kilka tysięcy taniej, ale wtedy nie moglibyśmy wybrać dachówki płaskiej. A przecież kupiliśmy ten projekt, bo chcemy, by nasz dom wyglądał właśnie tak, jak na wizualizacji. Do konkursu przystąpiły: Orea 9 (Wienerberger'a), Plano 11 (Bogenera) oraz Domino (Creaton'a). Wygrała ostatnia, bo akurat była dobra promocja, a czasu na targowanie się i szukanie kolejnych wykonawców było mało. Była już końcówka listopada, a dachówkę trzeba było położyć na początku grudnia.

Dobrze, że pogoda w grudniu dopisała. Panowie mieli wprawdzie kilka dni opóźnienia na innej budowie, ale w drugim tygodniu grudnia dachówka zaczęła pojawiać się na naszym dachu. I tu był niestety mały zonk! Po ułożeniu 1/6 dachu okazało się, że dekarze układają ją jedna pod drugą, a my chcieliśmy, by była ułożona z przesunięciem. Kosztowało to panów dodatkowy dzień pracy, ale dachówka leży jak należy. Wygląda to tak:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_4980_2.jpg
Wyświetleń:	381
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	300747Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_4996.JPG
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	300748Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_4997.JPG
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	300749

Jak widać zrezygnowaliśmy z dwóch okien połaciowych, bo uznaliśmy, że okna w pokojach od ogrodu są wystarczająco duże, a w sypialni raczej nie będziemy spędzać zbyt wiele czasu w ciągu dnia. Zrezygnowaliśmy też z ukrytej rynny i zdecydowaliśmy się na standardową, podwieszaną. Z jednej strony oszczędność, z drugiej - mniej kombinacji to mniej problemów później.

Muszę jeszcze zrobić dach płaski nad garażem, bo strop mimo (bardzo) prowizorycznego zabezpieczenia przecieka . Nie wiem czy można to robić o tej porze roku, bo jednak cały czas jest mokro. Jakby ktoś chciał mi ten dach tanio i dobrze wykonać, to zapraszam Mam też do sprzedania ponad 50 dachówek Domino (kolor łupek angoba) jakby ktoś był zainteresowany.
Tagi - katalog słów kluczowych: creaton domino, dachówka, otwarty 3 Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar RSG
    Już fajnie wyglada ten twój dom. My do projektu podeszliśmy trochę indywidualnie pozmienialiśmy trochę wewnatrz garaz mamy tak jak w otwartym 2 no i pokój dla gosci zamienilismy miejscami z garazem, okna w kuchni nie mamy bo wydłuzylismy troche garaz i mamy spizarkę jezeli chodzi o góre to z tych dwóch sypialni zrobilismy jedną sypialnie i garderobe. a co do okien na dole juz analizowaliście jakie i jaki to bedzie koszt?Dodatkowo niestety musimy miec czerwoina dachówkę ( warunki zabudowy)
  2. Avatar otwarty3
    Dzięki. Nam, na szczęście, mimo wielu trudności, też się wciąż podoba

    Ja nie dałem się namówić na dużą sypialnię z garderobą tylko dlatego, że nie mielibyśmy w ogóle pokoju dla gości.

    O oknach trochę dziś nasmarowałem w osobnym wpisie. Bardzo ogólnie, bo temat jest w trakcie "negocjacji". Ale takie jedne rozsuwane drzwi tarasowe, ciepłe i z niskim progiem podchodzą pod dyszkę. Dużo zależy od profili, parametrów, itp.

    Moje kondolencje z powodu dachówki