dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

Solary

Oceń ten wpis
Nigdy nie byłem szczególnym entuzjastą rozwiązań proekologicznych. Jestem natomiast zwolennikiem wygodnego trybu życia, a jak przy okazji portfel nie za bardzo na tym ucierpi to pełnia szczęścia

Takim oto kompromisem udało się zamontować instalację solarną w ramach programu unijnego realizowanego przez gminę.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150124_132619.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	300763 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150123_162011.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	300764 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150123_162029.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	300765

Szczegóły instalacji tutaj:
http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy-solarne-z-kolektorami-plaskimi/zestaw-solarny-hewalex-3tlp-kompakt300hb.html

Muszę przyznać, że pozytywnie zaskoczony jestem jakością instalacji. Sprzęt wygląda na całkiem solidny (np. zestaw pompowy bazuje na pompie WILO), materiały używane przez montażystów również markowe. Zapowiada się dobrze, zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
Zasady dofinansowania: przez 5 lat właścicielem instalacji jest gmina. W tym czasie ponosi wszystkie koszty użytkowania, serwisowania, gwarancji itd. Następnie wszystko zostanie nam przekazane i zobowiązani będziemy przez 5 kolejnych lat utrzymać instalację w ruchu. Koszty? Właściwie to ciężko powiedzieć. Na pewno raz będzie trzeba wymienić glikol (ok 400 pln). Reszta to na razie zagadka.
Koszt założenia to ok 2700 pln. Resztę dopłacała UE. W takim przypadku jak ja, jest to szczególnie opłacalne. W tych pieniądzach dostałem zasobnik CWU i zawór mieszający - te elementy i tak bym musiał kupić.
Sądzę, że dzięki tej instalacji uda się wyłączyć kocioł od maja do września. Ewentualnie w chłodniejszy dzień uruchomi się kominek. Skoro o kominku...
temat niestety leży. Wg planu już miał być skończony. Problemy zdrowotne wyhamowały postęp prac. Udało się skompletować wszystkie materiały oraz nasza lepsza połówka znalazł inspirację na necie

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	300766

Bardzo nam się podoba taka słupkowa (nowoczesna) koncepcja. Bez słupka na opał. Nie ma na to miejsca w salonie. Reszta bez zmian, może trochę niżej będzie kominek. Ceny tematów wokoło kominkowych są porażające. Wełna, taśma, kształtki kominowe, kratki itd. suma sumarum wkład to mały pikuś.

Żeby nie było, że nic się nie dzieje...
1. Skończyłem płytki w kotłowni.
2. Zakupiłem brakujące płyty gk.
3. Szwagier walczy z gipsowaniem (dwa pokoje na gotowo zrobione)
4. Wybrano drzwi wewnętrze (nawet odbyły się pomiary) - trwa zbieranie ofert.
5. Wybrano koncepcję schodów - poszukujemy wykonawcy bo pierwsza oferta nas zastrzeliła.
6. Pojawiły się wstępne koncepcje łazienek. Nad tym pracuje małżonka, więc będzie dobrze.
7. Przypadkiem znalazłem fantastyczną kuchnię - dzika czerwień w połysku - pracuję nad małżonką, żeby się na taką zgodziła
8. Kanalizacja na wiosce się kopie, zatwierdziliśmy z sąsiadem projekty więc zostaniemy wpięci. Przy okazji nasza działka wzbogaca się o ziemię do niwelacji z wykopów

cdn... a szczegóły ww. decyzji na etapie realizacji.
Tagi - katalog słów kluczowych: solary lobelia Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze