dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

otwarty3

Ozdobniki

Oceń ten wpis
Otwarty 3 ma na wysokości stropu ozdobniki. Większość ludzi przyznaje, że opaska drewniana dokoła domu (która bardzo nam się spodobała) dodaje temu domowi uroku. Temat ten przetrawiliśmy wraz z więźbą. Od początku wszyscy nam sukcesywnie odradzali robienie tej opaski. Jedni twierdzili, że deska przyczepiona do elewacji zwinie się z czasem w rynienkę. Inni twierdzili, że takie drewniane elementy trzeba będzie co chwilę konserwować. Jeszcze inni ostrzegali, że wystające belki będą sedesem dla ptaków. Zapewne wszyscy mieli rację.

Przez moment zaiskrzyła myśl, aby zrobić wszystko w kolorach takich jak na wizualizacji Otwartego 4, czyli zamiast drewna coś bardziej szarego. Zadzwoniłem zatem do biura projektowego z zapytaniem: jak to zrobić? Myślałem, że może jakimiś HPL'ami się to robi i w biurze w zasadzie przyznano mi rację, ale gdy zapytałem: "no ale jak zrobić te wystające 'belki'?", usłyszałem: "i tu w zasadzie zaczyna się problem". Nie wiadomo jak je zrobić. Można ewentualnie próbować okładać czymś elementy drewniane.

Po tych wszystkich perypetiach oraz po otrzymaniu wyceny więźby, z ciężki sercem podjęliśmy racjonalną decyzję: wywalamy wszystkie ozdobniki. Było to jeszcze poprzedzone prowizorycznym przemalowaniem przeze mnie wizualizacji w programie graficznym, by zobaczyć, czy jakoś to będzie wyglądać No i jakoś tam wygląda Dopóki nie zrobimy elewacji zawsze jeszcze możemy wrócić do tej koncepcji, ale jest to mocno nieprawdopodobny wariant.
Tagi - katalog słów kluczowych: opaska ozdobna, otwarty 3, ozdobniki Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze