dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

syla135

prace na najbliższe miesiące...które trzeba wykonać do maja KREDYT

Oceń ten wpis
ile się dało zrobiliśmy bez kredytu. myślę że i tak dużo...w kwietniu kupiliśmy działkę, w połowie sierpnia ruszyliśmy w budowie a 1grudnia mieliśmy SSO...
a więc mamy kredyt, cieszyć się czy płakać?
staram się nie oceniać tego w kategoriach dobre czy złe ale PRZYMUSOWE
wzięliśmy 150tys zł mamy zamiar oddać 50tys zł...zobaczymy jak wyjdzie
do maja musimy zrobić
-okna i drzwi wejściowe (zrobione) 11800zł+550zł robocizna
-szambo 10m3(zrobione) 2800zł
-hydraulika (20-21luty będzie robione 3000zł bez bojlera
-elektryk (25luty wchodzi) 8500zł
-tynki na ścianach (5000zł)
co uważacie o cenach?
będzie to kosztować 31650zł, a pierwszą transze mamy w wysokości 50tys zł...
a więc odkładamy zaoszczędzone pieniądze aby być może dołożyć w dalszych etapach lub (co byłoby wspaniale) nie były potrzebne

niedługo zdjęcia rurek i kabelków znów będą zmiany na budowie i sezon się zacznie...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar dziub
    dwie ceny zwróciły moją uwagę, ale nie opisałaś zakresów
    1. Elektryka - 8500 to jakiś kosms. Bardzo dużo (chyba że macie jakiś cuda )
    2. Hydraulika - 3 tyś za kompletną hydraulikę to bardzo mało. W cenie jest woda, kanalizacja, ogrzewania, instalacja przy piecu (pompy) itd??
  2. Avatar syla135
    Cytat Napisał dziub
    dwie ceny zwróciły moją uwagę, ale nie opisałaś zakresów
    1. Elektryka - 8500 to jakiś kosms. Bardzo dużo (chyba że macie jakiś cuda )
    2. Hydraulika - 3 tyś za kompletną hydraulikę to bardzo mało. W cenie jest woda, kanalizacja, ogrzewania, instalacja przy piecu (pompy) itd??
    a więc tak
    1.elektryka...czy wymysły, elektryka standardowa, włączniki, wyłączniki, mieli robic elektrykę do paneli podczerwieni które będą miedzy innymi nas grzać ale to zrobi firma w środę która sprzedaje panele, a więc nie wiem o ile będzie taniej. poza tym prąd oświetlający dom na zewnątrz, siła na zewnątrz, prąd do bramki, przewody do anten do tv oraz odcięcie od bednarek aby piorun nie rozsadził elektryki w domu(koszt 900zł)+skrzynka, nie wydaje mi się aby to były wymysły ale cena owszem, mocna.
    2, hydraulik, CO nie będziemy mieli a praca polegała na przeprowadzeniu wody do pom, gosp, tam w cenie szkiełko wyrównawcze 80l, bojler 150l(na własną rękę) potem pociagnięcie do kuchni z wyjściami do zlewu i zmywarki oraz na zewnątrz kran i woda do lazienki, wszystko w plastikowych rurkach, jak dobrze pamietam 20stkach


    hydraulika prawie skończona
    ciesze się że ktoś mi zwrócił uwage na elektrykę, on twierdzi że to tanio, a ja glupiutka nie porownałam bo to znajomy...obawiam się że już po fakcie
  3. Avatar sintesi
    A ten koszt elektryki to z materiałem? Nie wydaje mi się jakiś kosmicznie wysoki. Zależy od ilości tzw. punktów. W mojej okolicy liczą od 30-50zł z towarem. Ja za same kable płaciłem przeszło 4000 (w tym przyłączeniowy, alarmowe, sieciowe,tv itp). Do tego dochodzi koszt drobnicy, czyli puszek, złączek, rozdzielnia, bezpieczniki, różnicówki. Piszesz coś o włącznikach - są w cenie - czyli biały montaż? To "odcięcie" od pioruna to dość drogo bo kosztuje jakieś 200-300zł zależnie od klasy zabezpieczenia. Główna szyna uziemienia do której się to podłącza to jakieś 30-50zł.
  4. Avatar syla135
    Cytat Napisał sintesi
    A ten koszt elektryki to z materiałem? Nie wydaje mi się jakiś kosmicznie wysoki. Zależy od ilości tzw. punktów. W mojej okolicy liczą od 30-50zł z towarem. Ja za same kable płaciłem przeszło 4000 (w tym przyłączeniowy, alarmowe, sieciowe,tv itp). Do tego dochodzi koszt drobnicy, czyli puszek, złączek, rozdzielnia, bezpieczniki, różnicówki. Piszesz coś o włącznikach - są w cenie - czyli biały montaż? To "odcięcie" od pioruna to dość drogo bo kosztuje jakieś 200-300zł zależnie od klasy zabezpieczenia. Główna szyna uziemienia do której się to podłącza to jakieś 30-50zł.
    co do elektryki to to jest ze wszystkim co potrzebne, wiec przewody(przewody w kanale ukladane więc musieli wyrycz se rowki) wszelkie puszki przejscia i co im tam potrzebne łącznie ze skrzynką i podejściem do skrzynki z prądem(której nie ma) oraz kontakty na podwórku i oświetlenie na nim i pociągnięcie siły aby była na podwórku, dokładną cenę ustalimy jak skończą. ilosc wyjsc jest chyba standardowa około 1kontaktu na każdej ścianie.
    co do kontaktów to myślałam o wyprowadzonych przewodach, w cenie nie ma białego montarzu. myślę że za tydzień skończą.