dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Meduza25

Porotherm Winerberg czy Plecewice

Oceń ten wpis
Witam Państwa,chciałabym poprosić o opinię na temat cegły Mega 25
z Plecewic. Miałam zamiar budować dom z porothermu 25 winerberg , ale dostałam
ciekawą ofertę z przystępną ceną na cegłę Mega 25 Plecewice. Nic nie wiem na temat tego produktu, dlatego nie mogę się zdecydować. Jeżeli ktoś z Państwa ma doświadczenie bądź zetknął się z tym produktem poproszę o opinię.
Tagi - katalog słów kluczowych: porotherm winerberg czy plecewice Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar maximum2
    Witam, w ubieglym roku mialem ten sam problem,zastanawialem sie co wybrac,tez patrzylem na plecewice ,cena duzo nizsza!,ale zdecydowalem sie na Porotherm Winerberg, poniewaz byl duzo ladniejszy i trwalszy cena troche wyzsza ale po dobrej negocjacji udalo mi sie dobrze kupic.
    Plecewice jak patrzylem na skladach to ledwo sie trzymaly na tych paletach,strasznie kruche , cegla strasznie laciata i to przewazylo poniewaz ja przez najblizszy czas nie bede ocieplal z zewnatz ,a winerberg ladnie wyglada.
  2. Avatar Wanti
    Potwierdzam..tylko Porotherm Wienerberger , plecewice czy Leier to masakra, kruche rozsypują się przy cięciu. A teraz ceny Wienerbergera nie są złe 4.30 to dobra cena. Zwróć uwagę na kolor porotherma a leiera czay plecewice, zawsze ciemniejszy kolor jest mocniejszy bo więcej gliny a nie popiołu.
  3. Avatar DRDZ
    No ja też rok temu zastanawiałem się nad Porothermem, ale stanęło na Thermotonie. Mogę polecic ten pustak, a jest tańszy (nawet sporo) niż Wienerberger. U mnie 3,48 zł za szt.
    http://www.owczary.pl/termoton25.html
  4. Avatar Meduza25
    Hmm juz sama nie wiem Plecewice mam po 4zl Winerberga 4,80zl ewentualnie jakaś klasia E 3 tego porothermu za 4, 50. Sprzedawca w zasadzie dał mi wolno wybór. Z rozmowy wynika ze Winerberg ma więcej pigmentu czerwonego i właściciel fabryki to Niemiec dlatego jest droższy a Plecewice jego zdaniem są równie dobre..
  5. Avatar Wanti
    Najlepiej zapytaj wykonawcy to sam ci powie z czego robi się najlepiej a jakie stwarzaja problemy.
  6. Avatar mirkie81
    Ja w grudniu zakupiłem Winerberga za 3,70 nie pytajcie skąd... Miałem do wyboru jeszcze kroterm. Wybrałem winerberga ze względu na wytrzymałość no i okazyjną cenę- tak naprawdę przykryjesz to styropianem więc chyba to nie istotne co będzie pod spodem.
    Wypytaj swoją ekipę czy robi im to różnice - u mnie chłopaki powiedzieli, że im to wszystko jedno z czego budują.