dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kredka2015

Zaczynamy spełnać nasze marzenie - Alwin :)

Oceń ten wpis


Cześć wszystkim!!!


W maju mamy zamiar zacząć budowę naszego wymarzonego domu.
Załatwianie WZ-ki i wszystkich warunków przyłączenia mediów zaczęliśmy końcem sierpnia 2014r.
Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę, mamy nadzieję że teraz pójdzie już z górki ( podobno najgorsza jest "papierologia").

Wybraliśmy projekt oto on:
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Alwin-TES-557
Dom będziemy budować systemem gospodarczym, bez kredytu (troszkę nas pewnie zejdzie, ale jakoś to będzie)

Wybraliśmy również najlepszy skład budowlany, w którym będziemy kupować wszystkie materiały na budowę. Teraz zastanawiamy się nad fundamentami, i tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie do wszystkich, którzy ten etap mają już za sobą:
Fundamenty lane, z pustaków szalunkowych, czy też może z bloczków fundamentowych?
My na razie stawiamy na lane fundamenty lecz wiem, że teraz bardzo popularne stały się bloczki, ponieważ szybko się je układa, ale czy nie lepsze są tradycyjne fundamenty lane?
Dodam również, że budujemy dom na dość wilgotnym terenie, dlatego na izolacji fundamentów nie będziemy oszczędzać, chcemy aby wykonana została ona z jak najlepszych materiałów

Koszty na dzień dzisiejszy to :
Projekt z adaptacją- 5000 tys.
Mapki syt.-wys. - 700 zł
Uzgodnienia- 100 zł

Kupiliśmy już również:
Stemple- 500 zł
Stal- 8000 tys.

Wracając do mojego pytania: Jakie fundamenty polecacie?
Z góry dzięki za wszystkie dobre rady!
Pozdrawiam
Tagi - katalog słów kluczowych: budowa, budowa krok po kroku, fundamenty Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

Strona 1 z 2
  1. Avatar m_p
    Witam,
    czyli startujemy razem - zobaczymy jak nam się to rozwinie.
    Życzymy szybkiego i bezproblemowego końca

    Powodzenia

    A co do fundamentów to napisz jaka jest ziemia.
    Widziałaś moją sytuację ziemno-wodną wiec już jestem oczytany
    Updated 31-03-2015 at 22:39 by m_p
  2. Avatar kredka2015
    No i tutaj właśnie pojawia się pierwszy problem, jest stosunkowo mokro. Mamy na działce studzienkę (taką na dwa kręgi) i praktycznie cały rok jest tak ok. 50 cm wody. Wiec na izolacji fundamentów oszczędzać nie będziemy W tamtym roku przywieźliśmy ziemię żeby sobie troszkę podnieść teren, ale dużej różnicy nie widać.

    Dzisiaj w składzie budowlanym Pan co nieco nam podpowiedział, żebyśmy zrobili lane fundamenty, ponieważ są tańsze i bardziej nadają się pod wilgotne tereny. A ściany z betonu komórkowego TERMOBET, ponieważ ma on odczyn zasadowy i zapobiega rozwojowi grzybów na ścianach, nawet przy dużej wilgotności. Wiec na ściany jesteśmy zdecydowani, lecz nadal nie wiemy co zrobić z tymi fundamentami, a czas goni
  3. Avatar m_p
    Hey, u nas odpowiedź geologa była prosta. Ściągnąć humus, zrobić podsypkę 30 cm i zagęścić . Na tym stawiać fundamenty.
    Wychodzi na to, że fundament będzie stał powyżej poziomu wody więc powinno być ok.
  4. Avatar Edekk89
    Witam,
    również zdecydowaliśmy się na ALWINA. "Papierologia" załatwiona, projekt w trakcie przeróbek. Ale tak z konkretną budową chcemy ruszyć na jesień tego roku. I mam taką prośbę, żebyście podali w jakich miejscowościach się budujecie, bo jeśli zaczynacie już teraz to może nam coś podpowiecie i doradzicie. A jak budujecie się gdzieś w naszej okolicy to moglibyśmy "podejrzeć" wasze domki
    Pozdrawiam
  5. Avatar kredka2015
    Super że jest ktoś, kto buduje Alwina
    My cały czas nadal czekamy na pozwolenie, już ręce opadają...
    Będziemy budować się w okolicach Chrzanowa, gdybyście byli przejazdem zapraszamy
    Duże zmiany wprowadzacie w projekt?
    Pozdrawiam
  6. Avatar Edekk89
    My też mieliśmy trochę kłopotów z pozwoleniem. Na szczęście udało się. Żeby spełniał warunki zabudowy musieliśmy go trochę zmniejszyć, bo na swojej działce możemy postawić dom o pow. zabudowy 142 m2 i frontowej elewacji 9 m (już dokładnie nie pamiętam). Zmniejszamy tą dużą łazienkę na górze, bo z tej pralni chcemy zrobić składzik i w salonie to duże okno będzie dwuskrzydłowe, a nie trzy- stwierdziliśmy, że i tak tego nie widać i nic to nie wnosi, więc będzie tam kawałek ściany. I to chyba najgłówniejsze zmiany. Teraz szukamy ogrodzenia.

    Z tym Chrzanowem to trochę za daleko

    Pozdrawiam i powodzenia
  7. Avatar mati piotrków
    a czy ktoś buduje Alwin w łódzkim? My będziemy zalewać ławy przed wakacjami. pozdrawiam.
  8. Avatar LukasJuve
    Właśnie rozpocząłem budowę Alwina. Czy jest ktoś, kto jest już w zaawansowanej fazie budowy? Czy rozważaliście adaptację zadaszenia nad garażem na taras?
  9. Avatar pat888
    Hej! Na jakim etapie budowy już jesteście. Ja na razie leje fundamenty i bardzo chciałabym zobaczyć na żywo jak wygląda ALWIN, gdyż chce podnieść ściane kolankową o 25 cm. Czy jest możliwość obejrzenia waszej budowy w okolicy Chrzanowa? Pozdrawiam
  10. Avatar LukasJuve
    W okolice Częstochowy zapraszam.
    W przyszłym tygodniu zaczynam kolankową i szczyty.
  11. Avatar LukasJuve
  12. Avatar pat888
    Mam poważny problem konstrukcji dachu!!!!. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu na działkę. Projektant zauważył błąd w konstrukcji dachu. Dokładniej chodzi o miejsce gdzie podparta ma być lewa płatew wewnętrzna patrząc na budynek od frontu a także patrząc na rzut dachu z góry (pomieszczenie pralni na piętrze) płatew wewnętrzna biegnąca od strony tarasu kończy się przed kominem w pralni i nie spiera się na niczym. Projektant głowi się jak to rozwiązać. To dziwne rozwiązanie projektowe i przeoczenie przez twórcę projektu bo płatew powinna być jakoś podparta. Raczej spieranie na kominie nie wchodzi w grę. Nikt tak nie robi. Dalej krótsza płatew leci już za kominem do końca budynku ale tuż za kominem wychodzącym w pralni spiera się już z tego co odczytałem z projektu na wieńcu lukarny. Proszę o radę jak rozwiązaliście ten problem z niepodpartym niczym końcem płatwi w pralni tuż przy kominie .
  13. Avatar LukasJuve
    U mnie zostało tak jak w projekcie czyli płatew kończy się przed kominem.
    Na ten temat wypowiedzieli się: wykonujący więźbę, kierownik budowy oraz wykonawca pokrycia dachowego i żaden z nich nie miał do tego większych zastrzeżeń.
    Nie jest to jakaś spora odległość od ścianki pralni a dodatkowo zostanie podparte na jętkach przed kominem.
    W najbliższy piątek będę na budowie to wrzucę zdjęcia.
  14. Avatar kredka2015
    Witam, my po wielu trudnościach mamy fundamenty!!! Na wiosnę ściany i płyta. Jeżeli chcielibyście zobaczyć, porozmawiać to zapraszamy!
    kredka2015
  15. Avatar slaw348
    witaj kredka2015
    my zaczynamy budowę na wiosne też Alwin czekam na fotki
    mam pytanie czy jesteście z Chrzanowa - małopolska ? jeżeli tak super my jakieś 30km od was
  16. Avatar slaw348
    Updated 03-01-2016 at 21:56 by slaw348
  17. Avatar slaw348
    Cytat Napisał LukasJuve
    witaj
    można podjechać zobaczyć myślimy nad Alwinem
  18. Avatar Dzasta_dgl
    Witam. Ja mam taką samą prośbę Zakupiliśmy już projekt i chętnie zobaczymy jak to wygląda w realu. Jesteśmy z Głogowa ale będziemy w okolicy 6 stycznia i o ile będzie to możliwe chcielibyśmy się spotkać i podpytać o ewentualne uwagi i pomysły co do rozwiązań i zmian projektowych. pozdrawiam
  19. Avatar marcin1051
    Czy może ktoś wstawić zdjęcia z budowy ,ciekawy jestem jak wygląda w realu
  20. Avatar tatt
    Nasz na tą chwilę wygląda tak :




    Czy ktoś może robił już w swoim Alwinie elewacje ?
Strona 1 z 2