dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kredka2015

Zaczynamy spełnać nasze marzenie - Alwin :)

Oceń ten wpis


Cześć wszystkim!!!


W maju mamy zamiar zacząć budowę naszego wymarzonego domu.
Załatwianie WZ-ki i wszystkich warunków przyłączenia mediów zaczęliśmy końcem sierpnia 2014r.
Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę, mamy nadzieję że teraz pójdzie już z górki ( podobno najgorsza jest "papierologia").

Wybraliśmy projekt oto on:
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Alwin-TES-557
Dom będziemy budować systemem gospodarczym, bez kredytu (troszkę nas pewnie zejdzie, ale jakoś to będzie)

Wybraliśmy również najlepszy skład budowlany, w którym będziemy kupować wszystkie materiały na budowę. Teraz zastanawiamy się nad fundamentami, i tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie do wszystkich, którzy ten etap mają już za sobą:
Fundamenty lane, z pustaków szalunkowych, czy też może z bloczków fundamentowych?
My na razie stawiamy na lane fundamenty lecz wiem, że teraz bardzo popularne stały się bloczki, ponieważ szybko się je układa, ale czy nie lepsze są tradycyjne fundamenty lane?
Dodam również, że budujemy dom na dość wilgotnym terenie, dlatego na izolacji fundamentów nie będziemy oszczędzać, chcemy aby wykonana została ona z jak najlepszych materiałów

Koszty na dzień dzisiejszy to :
Projekt z adaptacją- 5000 tys.
Mapki syt.-wys. - 700 zł
Uzgodnienia- 100 zł

Kupiliśmy już również:
Stemple- 500 zł
Stal- 8000 tys.

Wracając do mojego pytania: Jakie fundamenty polecacie?
Z góry dzięki za wszystkie dobre rady!
Pozdrawiam
Tagi - katalog słów kluczowych: budowa, budowa krok po kroku, fundamenty Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

Strona 2 z 2
  1. Avatar nonis
    Czy ktoś zastanawiał się może nad koncepcją schodów prowadzących na piętro? Pozostawiacie tak jak jest w projekcie czy może dokonywał ktoś jakiś modyfikacji?
  2. Avatar ak6681
    Cytat Napisał LukasJuve
    Witam,
    My również będziemy budować alwina, czy moglibyśmy podjechac zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda ?
    Jeżeli można to prosimy o adres na meila [email protected]
  3. Avatar ak6681
    A może ktoś buduje alwina w świętokrzyskim?
  4. Avatar LukasJuve
    Zapraszam pod Częstochowę. Jestem w trakcie tynków wewnętrznych.

  5. Avatar S L A Y E R
    Cytat Napisał LukasJuve
    Zapraszam pod Częstochowę. Jestem w trakcie tynków wewnętrznych.

    Bardzo chętnie zobaczyłbym jak to wygląda w rzeczywistości jeśli jest taka możliwość to prosze o kontakt na maila - [email protected]
  6. Avatar Marcin29091980
    witam. ja w świętokrzyskim stawiam ten domek + dodatkowo podpiwniczyłem pół domu środek na etapie skończonych tynków i wylewek, i kończę ocieplanie. dachówka creaton domino na mijanke. jak ktoś chętny z okolic można podjechać zobaczyć na żywo.
  7. Avatar Shib13
    Cytat Napisał Marcin29091980
    witam. ja w świętokrzyskim stawiam ten domek + dodatkowo podpiwniczyłem pół domu środek na etapie skończonych tynków i wylewek, i kończę ocieplanie. dachówka creaton domino na mijanke. jak ktoś chętny z okolic można podjechać zobaczyć na żywo.
    Witam, jestem zainteresowany projektem Alwin ale zastanawiam się w jaki sposób zostało wykonane podpiwniczenie domku? (jak i gdzie wykonano zejście do piwnicy, jakie gabaryty/powierzchnia podpiwniczenia)..jeśli to nie problem prosiłbym o jakieś rzuty..pozdrawiam
  8. Avatar ak6681
    Witam, bardzo chętnie zobaczylibyśmy jak wygląda dom w rzeczywistoci bo my też zaczynamy budowę Alwina. Czy można prosić o jakiś kontakt, to umówilibyśmy się na konkretny dzień.
    Pozdr.
  9. Avatar mati piotrków
    Witam. Jeżeli ktoś ma zdjęcia z budowy Alwin'a to wrzucajcie na stronę.
  10. Avatar Roberf
    Dzień dobry

    Buduję alwina po małych przeróbkach w okolicach Białegostoku. Poniżej wklejam link do albumu na google gdzie znajdują się zdjecia od 0 do stanu surowego z dachem który ostatnio został pokryty. Okna będą wstawiane 25.07.
    Zdjęcia sa sukcesywnie dodawane do albumu.

    https://goo.gl/photos/2Y7GU21KLd4maumXA

    Jesli ktoś ma pytania to zapraszam. Mogę nawet powiedzieć co ile kosztuje na obecną chwilę
    Updated 11-07-2016 at 12:12 by Roberf
  11. Avatar slaw348
    Witam. Czy możemy sie spotkać zobaczyć domek jesteśmy z okolicA też mamy ten projekt .


    spiQUOTE=Marcin29091980;bt157494]witam. ja w świętokrzyskim stawiam ten domek + dodatkowo podpiwniczyłem pół domu środek na etapie skończonych tynków i wylewek, i kończę ocieplanie. dachówka creaton domino na mijanke. jak ktoś chętny z okolic można podjechać zobaczyć na żywo.[/QUOTE]
  12. Avatar slaw348
    Witaj . Czy moglibyśmy się spotkać chcemy zobaczyć go od środka .pozdrawiam .mój numer 693726376 proszę o kontak w dogodnym terminie . prisQUOTE=LukasJuve;bt157357]Zapraszam pod Częstochowę. Jestem w trakcie tynków wewnętrznych.

    [/QUOTE]
    Updated 05-09-2016 at 21:23 by slaw348
  13. Avatar mariopoznan
    Cytat Napisał Roberf
    Dzień dobry

    Buduję alwina po małych przeróbkach w okolicach Białegostoku. Poniżej wklejam link do albumu na google gdzie znajdują się zdjecia od 0 do stanu surowego z dachem który ostatnio został pokryty. Okna będą wstawiane 25.07.
    Zdjęcia sa sukcesywnie dodawane do albumu.

    https://goo.gl/photos/2Y7GU21KLd4maumXA

    Jesli ktoś ma pytania to zapraszam. Mogę nawet powiedzieć co ile kosztuje na obecną chwilę
    Witam.
    Bardzo ciekawe foty, szkoda że mieszkasz tak daleko, chętnie bym zobaczył Alwina na żywo, my też będziemy stawiać taki dom pod Poznaniem gdzieś za 2-3 lata, na razie kupiliśmy działkę, teraz pora na odkładanie do skarbonki
    Wracając do Twojego domu, zrobiłeś idealne jak dla nas zmiany w projekcie, lustrzane odbicie i saunę na piętrze, do tego moja lady życzy sobie większą garderobę Ile kosztowały Cię zmiany w projekcie? Mam jeszcze dwa pytania co do kosztów, ile wyszedł Ciebie obecny stan (samorób czy system zlecony) i drugie jak planujesz grzać dom? Pozdrawiam serdecznie
  14. Avatar Roberf
    Cytat Napisał mariopoznan
    Witam.
    Bardzo ciekawe foty, szkoda że mieszkasz tak daleko, chętnie bym zobaczył Alwina na żywo, my też będziemy stawiać taki dom pod Poznaniem gdzieś za 2-3 lata, na razie kupiliśmy działkę, teraz pora na odkładanie do skarbonki
    Wracając do Twojego domu, zrobiłeś idealne jak dla nas zmiany w projekcie, lustrzane odbicie i saunę na piętrze, do tego moja lady życzy sobie większą garderobę Ile kosztowały Cię zmiany w projekcie? Mam jeszcze dwa pytania co do kosztów, ile wyszedł Ciebie obecny stan (samorób czy system zlecony) i drugie jak planujesz grzać dom? Pozdrawiam serdecznie

    Projekt kosztował mnie 4000 zł (czyli adaptacja 1000 zł). Jeśli podoba ci się mój to możemy się dogadać Tak czy siak będziesz musiał iść do architekta który podstępluje i zrobi adaptację do zgłoszenia budowy.
    Jeśli chodzi o koszty to stan surowy zamknięty z tych materiałów co u mnie to 180 tys.
    Ogrzewać będziemy pompą ciepła typu powietrze/woda a drugim (zapasowym) zródłem ciepła ma być kominek z dgp.

    Jeśli chcesz szybszy kontakt to pisz na email
  15. Avatar mariopoznan
    Tak samo jak Ty myślę o pompie ciepła, ale z kolektorem poziomym (można zrobić samemu a COP większe), i DGP. Do tego pod rekuperator dołożę wymiennik freonowy i podłączę pod to klimatyzator, więc będę mógł grzać i chłodzić rekuperacją. Mam ten plus że wszystkie roboty instalacyjne zrobię sam bo mam firmę zajmującą się klimatyzacją i wentylacją. Jak będziesz potrzebował coś z urządzeń z tej branży to daj znać. Bardzo poprawiłeś mi dzisiaj humor z tą ceną za SSZ, też celowałem w taką kwotę, tym bardziej że większość chcę robić sam (oprócz dachu-to zrobi szwagier) Różnice to materiał - beton komórkowy, raczej płyta fundamentowa (dom 50m od jeziora) i zastanawiam się nad stropem, monolit czy teriva. A jak u Ciebie wygląda sprawa wykonawstwa wynajęta ekipa, rodzina czy samemu? Coś mi się wydaję że na wiosnę trzeba będzie sobie zrobić wycieczkę do znajomych do Białegostoku i przy okazji jak się zgodzisz to wpadł bym na chwilę do Ciebie na budowę Jeszcze jedno - dlaczego robiłeś komin w kotłowi?
  16. Avatar Roberf
    Zapraszam do albumu z budowy Alwina

    https://goo.gl/photos/2Y7GU21KLd4maumXA

    Budowa jest w Białymstoku, jeśli ktoś chciałby zobaczyć dom na żywo zapraszam.
  17. Avatar Roberf
    Stworzona została grupa na FB gdzie dzielimy się spostrzeżeniami, zdjęciami itd. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tych co budowali, budują i planują budować dom ALWIN

    https://www.facebook.com/groups/1408271155904238/
  18. Avatar SCHODYBETA
    Schody do projektu Alwin można zobaczyć na stronie www.schody-beta.pl (galeria nr 5)
Strona 2 z 2