dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budujemy Lukrecję

Szybki update

Oceń ten wpis
Szybki, bo bez zdjęć, i szybki, bo tylko kilka rzeczy z niekończącej się listy...
1. mamy wybranego wykonawcę kominka i wybraliśmy kafle.
Kominek będzie prosty, zabudowa w kształcie prostopadłościanu. Wkład Unico Dragon 2, do tego 3 kręgi akumulacyjne oraz zabudowa ciepła szamotowa. Wokół paleniska będzie ramka z kafli matowych czarnych firmy Karat. Głębokość zabudowy 50 cm, szerokość 124 cm, wysokość do sufitu. Koszt: na razie 11600, ale negocjujemy cenę

2. Instalacja deszczowa zrobiona, choć czyszczaki jeszcze nie zamontowane. Za to zakopana bednarka i wyrównany teren (z grubsza). Na podjazd został wysypany kamień na podbudowę, czeka jeszcze na zagęszczenie. Szybko muszę kupić dwa kołnierze betonowe do szamba i deszczówki + dwa włazy żeliwne.

3. Zamówione baterie mają być do odbioru dziś... chyba trochę zmieniałam zamówienie, także dostawa będzie na 3 raty, ale mam nadzieję, że choć najważniejsze elementy uda nam się odebrać dziś. Wczoraj prace zaczął pan Płytka, dziś pojedziemy popatrzeć jak mu idzie

4. Nadal nie dokonaliśmy wyboru wykonawcy kuchni. Czekamy na uszczegółowienie jednej z ofert, mamy nadzieję, że się to stanie do końca tygodnia i wtedy ostatecznie podejmiemy dalsze rozmowy z finalistami

5. Trwa casting na dostawcę i montażystę drzwi zewnętrznych, na placu boju zostało dwóch oferentów, dziś trzeba się z nimi ostatecznie dogadać.

6. Dodatkowo okazało się, że musimy "na już" wybrać palisady do murku oporowego, wszystkie prace brukarskie robi nam firma kolegi męża jako prace "dodatkowe" (czyt. mniej płatne), dlatego na nasz front rzuca wolne maszyny i ludzi, którzy akurat nie mają zajęcia na innych inwestycjach. I tak skokowo to bardzo idzie.

7. Zaczęłam rozrysowywać sobie strefy funkcjonalne w ogrodzie. Ciężko idzie! Napiszcie skąd bierzecie inspiracje ogrodowe?

No, i ciekawe co przyniesie dzień...? Jak to dobrze, że jestem jeszcze w domu (już co prawda na urlopie wypoczynkowym, a nie macierzyńskim) i z grubsza mam czas ogarniać tę rzeczywistość. Przerażeniem napawa mnie czerwiec - od 1 idę do pracy, a do przeprowadzki zostanie jeszcze miesiąc....
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Nani
    Cześć, ten Wasz kominek będzie miał jakieś rozprowadzenie ciepła, czy tylko będzie ogrzewał salon?

    Inspiracje ogrodowe, ja robię to tak, założyłam sobie folder w kompie pt. OGRÓD, wpisuję w google różne takie hasła jak: ogród, iglaki w ogrodzie, trawy w ogrodzie, ogród inspiracje i takie tam, klikam na górze "grafika" no i to co mi się podoba, to po prostu "kradnę" na swój użytek.
  2. Avatar ditomasso
    Ja inspiracje ogrodowe biorę głównie z Ogrodowiska (tu na forum podoba mi się ogród Malkul).
    Ponadto szukam zdjęć na Pinterest i mam już pokaźny katalog
    https://www.pinterest.com/johanka77/in-green/

    No i tak, jak Nani, mam folderek.
  3. Avatar ditomasso
    Problem mamy tylko taki, że będziemy ogród robić sami, więc może za rok będzie gotowy
  4. Avatar effa_s
    Dzięki dziewczyny, chyba rzeczywiście pora zacząć choćby inspiracje zbierać My też mamy dzielny plan ogrodem zająć się sami, a z plączącym się pod nogami bobasem jest jakby trudniej
    A kominek nie będzie miał DGP, za to w domu jest rekuperacja, więc ona powinna choć w części rozprowadzić ciepło do pokoi. Poza tym w marcu, po uruchomieniu ogrzewania zauważyliśmy, że na górze jest duuużo cieplej niż na dole. Może to z powodu niezbyt szczelnych (albo bardzo nieszczelnych) tymczasowych drzwi wejściowych, może poprzez dużą otwartą przestrzeń na dole, może zwykłe prawa fizyki, że ciepło ucieka do góry - w każdym razie ewidentnie nie trzeba tam dogrzewać