dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Rozważania nad betoniarką

Po elektryce i tynkach

Oceń ten wpis
No i ani się obejrzałem, a minęły dwa miesiące. W tym czasie została wykonana instalacja elektryczna i tynki wewnętrzne.

- Instalacja elektryczna bez cudów, ale po przeliczeniu wszystkiego wyszło około 200 punktów (~80 punktów oświetleniowych i 120 gniazdek). Instalację udało się wykonać trochę poniżej założeń budżetowych. Niestety muszę dokonać małych korekt instalacji - zmieniła mi się koncepcja sufitu w salonie i muszę dodać kilka punktów świetlnych.
- Tynki gipsowe, maszynowe, Knauf Diamant. Poszło sprawnie i czysto. Ogólnie jestem zadowolony. Tynkarze sprawili się zwłaszcza z balustradą która jest murowana i nie ma do końca codziennego kształtu (co nieco widać na wizualizacjach powyżej). Ta sama ekipa obmurowała też murłatę za cenę 1 dniówki. Za całość zmieściłem się na styk w zabudżetowanej kwocie (czyli w górnych granicach widełek).

Obecnie plany przedstawiają się następująco:

1. Lipiec

- przyłącz wod/kan
- montaż skrzynki gazowej i licznika (gaz jest już na budynku)
- instalacja odgromowa
- korekty instalacji elektrycznej
- instalacja alarmowa II etap

Potrzebni wykonawcy do wod/kan/gaz. Reszta umówiona. Ponadto do zamówienia w lipcu:

- drzwi wejściowe (robimy "drzwi do sklepu", czyli profil aluminiowy i wypełnienie szkłem zbrojonym)
- dachówka z kominkiem wentylacyjnym (odpowietrzenie instalacji KAN)

2. Sierpień

- Wod/Kan/Co II etap, Wykonawca CO ma rozkładać styropian (lekka i łatwa robota, więc wszyscy się do tego palą).
- Wylewki
- montaż drzwi wejściowych
- start elewacji zewnętrznej (na razie tylko docieplenia, obróbki itp. bez okładziny drewnianej, tarasu i pergoli)

Co do elewacji, to jest trudna. Po pierwsze do obłożenia jest spora powierzchnia - większa niż w "standardowym" domu. Z uwagi na różne murki, wcięcia w bryłę itp. wychodzi tego łącznie około 300 m2. Do tego obróbki daszków, murków i rynna wpuszczona w elewację. Dodatkowo do tego dochodzi obłożenie wszystkiego drewnem, które chciałbym, żeby zostało zrobione na kryte mocowania i z określonymi wymogami co do np. wykonania rogów czy obróbek dookoła okien. Żeby to jakiś ogarnąć zdecydowałem się podzielić prace na trzy etapy (i wziąć dwie ekipy, z odrębnymi specjalizacjami).

- Etap I ocieplenie elewacji. Ze względu na to, że etap I i II mogą dzielić duże odstępy czasu, odpada wełna mineralna (folia paroprzepuszczalna nie może być dłużej wystawiona na słońce), a mają zostać wykonane ze styropianu i zaciągnięte klejem. W części do obłożenia drewnem na kotwach zamocowane zostaną łaty i inne elementy umożliwiające montaż obłożenia elewacji drewnem.
- Etap II obłożenie drewnem (+ taras i pergola)
- Etap III tynki

3. Wrzesień

- Ocieplenie skosów, rigipsy
- sufity podwieszane (tu wymyśliłem sobie kombinację, która odbije się na portfelu , ale o tym jeszcze napiszę)
- Instalacja Reku II etap.

Koniec września: osiągnięcie "stanu deweloperskiego" i start wykończeniówki. Obecnie do wyjaśnienia są:

- termin montażu kozy i komina do kozy. Uwzględniając zależności prac prawdopodobnie optymalny będzie termin pomiędzy wylewkami a ociepleniem poddasza (komin ma przechodzić przez dach).
- kolejność prac w odniesieniu do bramy garażowej. Brama ma być przemysłowa, na zamówienie, do samodzielnego wykończenia. Efekt końcowy powinien być taki, że brama jest zlicowana z elewacją i jest prawie niewidoczna. Nie wiem, czy powinna być montowana przed elewacjami, po elewacjach, czy jeszcze jakoś inaczej. Do uzgodnienia z potencjalnym wykonawcą.

Na październik wstępnie planuję:

- wykonanie podjazdu i ogrodzenia. Oczywiście problemem pozostaje materiał na ogrodzenie. Mam do wykonania około 100 m.b. ogrodzenia (3 boki działki), a chciałbym przynajmniej 60 zrobić w miarę szczelne. Przy różnych uwarunkowaniach pewnie skończy się na sztachetach olchowych.
- ewentualnie wykonanie II Etapu elewacji.

Obiecuję fotorelację w najbliższym czasie. Wszystkich, których wiadomości czekają na odpowiedź w skrzynce serdecznie przepraszam, ale też zapraszam z pytaniami do wątku komentarzowego, bo pytania się powtarzają.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze