dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Magnus biura Archetyp na odległość

... zagospodarowanie działki

Oceń ten wpis
No i jeszcze zagospodarowanie naszej działki może nie największej ale dla nas w sam raz Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150702_133430.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	322882

No i w tym tygodniu nas Pan architekt składa papiery o pozwolenie
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar U Jaśków
    Witaj magnus2015!
    Powiedz mi proszę co to są te "widły" (ach, mój fachowy język ) w lewym górnym rogu szkicu zagospodarowania? Bo ciekawość mnie zżera...
    ... jeśli to jest obrazowo przedstawiona instalacja typu odwierty pod pompę ciepła lub coś takiego, i w tym tygodniu składacie papiery o pozwolenie i w tych też papierach jest od razu ujęta pompa ciepła - to mogę podzielić się swoim doświadczeniem... lepiej w pozwoleniu wpisać kilka różnych alternatywnych źródeł ogrzewania a najlepiej trzasnąć coś pospolitego typu piec na drewno i inne w zastępstwie itp... my zamieściliśmy pompę od razu w projekcie i w planie zagospodarowania i okazało się, że teraz już sztywno musimy się trzymać tej lokalizacji odwiertów, a szkoda bo jak nam doradził fachowiec lepiej i taniej było by w innym miejscu. Jakoś tak pamiętam, nie jest to wymagane na etapie pozwolenia, a można zdecydować później...
    ... lecz jeśli to nie pompa to i tak jestem ciekawa? Pozdrawiam i będę zagłądać!
  2. Avatar magnus2015
    Witam
    Te "widły" to drenaż z naszej przydomowej oczyszczalni ścieków, z tym że będziemy próbować z odprowadzeniem prosto do rowu na granicy naszej działki więc być może nie będzie on potrzebny. Jest to ujęte w papierach o pozwolenie więc zobaczymy co starosta powie, bo plan jest taki żeby nie robić drenażówki ale biologiczną mimo kosztów a to ze względu na wysoki stan wód gruntowych no i problem z rozprowadzaniem, trochę czytałem no i powinno działać. Co do pieca to przez brak gazociągu w okolicy jak i również kwestie kosztowe będziemy mieli typowy piec na groszek drzewo czy coś w tym stylu nie mamy jeszcze wybranego. Nie inwestujemy na razie kasy w pompę czy solary czy temu podobne zobaczymy potem jak zostanie kaski na koniec to pomyślimy