dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w rodo na nasz sposób

Pozwolenie jest więc czas na kredo

Oceń ten wpis
Witam,
Od wczoraj tj. od 21.07.2015 r. jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pozwolenia na budowę tak więc zaczynamy działać w temacie kredytu i tu znów kupa papierków do zgromadzenia i zatargania do banku

W między czasie
1.porozmawiałem sobie trochę z elektrykiem i czekam na odpowiedź czy da radę przenieść mi obecny licznik tak abym już przy podłączeniu budynku nie musiał nic przerabiać - czekam na info o wynikach i kosztach tej operacji poinformuję was jak będę miał jakieś wieści od niego.
2. znalazłem chętnych do rozbiórki drewnianego domku który jest teraz na działce i mam nadzieję że uda nam się zamknąć całą operację w kwocie 6000 (rozbiórka z wywozem+ kierownik+ dźwig do przeniesienia jednej części budynku)
2. wydaliśmy 200 PLN na dwa kosztorysy, jeden dla nas taki orientacyjny ( koszty są dość mocno bo program liczy kwotę z powierzchni użytkowej) i drugi dla banku ( bank też liczy sobie min. 2200 PLN za m2 wiec będziemy zmuszeni wziąć więcej kasy niż potrzebujemy ale wiadomo że łatwiej im tą kasę zwrócić niż dobrać )

Dla internetowych szperaczy będę robił zestawienia kosztów - sam dużo tego szukałem ale nigdzie nie było całości.

Koszty do dnia dzisiejszego: (same papiery)

Warunki przyłączenia wody - 69 zł
Warunki przyłączenia gazu - 123 zł
Warunki przyłączenia prundu - 0 zł
Pozwolenie na rozbiórkę - 36 zł
Mapki do warunków (3 szt.) - 54 zł (ładne kolorowe xero i wystarczyła by 1)
Mapy do celów projektowych (5 szt.) - 550 zł ( 3 tyg czekania, cena bardzo dobra)
Projekt - 5000 zł
Kosztorysy - 200 zł (2 szt)

Suma - 6032 zł

Pozdrawiam
J&M
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze