dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Jurki budują!

Udało się! Czekamy na decyzję.

Oceń ten wpis
Papiery złożone! Kolejna rzecz do odhaczenia
Pani w Starostwie była bardzo zdziwiona, że wszystkie potrzebne dokumenty miałam przygotowane. Powiedziała też, że skoro mamy klasę gruntów IVa to jest opcja, że nasze grunty są organiczne (ale wątpi), jeśli tak, to będziemy musieli czekać na decyzję ok. 3 tygodni... ALE! jeśli nie, dostaniemy zaświadczenie w przeciągu 3-7dni. Szczerze powiedziawszy bardzo liczę na tę drugą opcję...Działka jest na wzniesieniu, sam piasek, naokoło pola uprawne (właściwie tylko pod ziemniaki) i domki jednorodzinne. Żadnych torfów, nic.

Jeśli udałoby się faktycznie dostać to zaświadczenie w przeciągu 3-7dni to zgłoszenie o zamiarze budowy leci do Starostwa w przyszłym tygodniu!!!

Jest i kolejna informacja! Dzwonił Pan odnośnie przyłącza prądu i jutro jedziemy na wizję działki z mapą i zamiarem ustalenia wykonania przyłącza! Może nie pójdzie tak źle jak zapowiadali (15 miesięcy od złożenia wniosku o wydanie warunków przyłącza....!)?
Wolałabym jednak żeby chociaż skrzynka elektryczna była kiedy budowa się zacznie... Jakieś swoje urządzenia na paliwo czy coś (jeszcze się nad tym nie zastanawiałam ślepo wierząc, że uda się prąd załatwić) firma budowlana może mieć, ale koszty nas wtedy zjedzą

Updated 29-07-2015 at 08:36 by aniahal

Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Bejaro
    Zadzwoń,do Starostwa tam gdzie odralniają,ja zadzwoniłam uprzejmy pan zerknął na stare mapy i podał mi jakie tam są gleby.
    W postępowaniu o odrolnienie nie ma obcych stron,tzn tylko Ty i starostwo nie powiadamia się sąsiadów,od wydania do uprawomocnienia dwa tygodnie,bo trzeba na papierku czerwoną pieczątkę że decyzja stała się prawomocna.Można to skrócić pisząc oświadczenie że nie będzie się wnosiło odwołania i pieczątkę dostaniesz przy odbiorze dokumentów-będzie szybciej.

    Powodzenia w papierologi,i dalszych etapach.
  2. Avatar aniahal
    Cytat Napisał Bejaro
    Zadzwoń,do Starostwa tam gdzie odralniają,ja zadzwoniłam uprzejmy pan zerknął na stare mapy i podał mi jakie tam są gleby.
    W postępowaniu o odrolnienie nie ma obcych stron,tzn tylko Ty i starostwo nie powiadamia się sąsiadów,od wydania do uprawomocnienia dwa tygodnie,bo trzeba na papierku czerwoną pieczątkę że decyzja stała się prawomocna.Można to skrócić pisząc oświadczenie że nie będzie się wnosiło odwołania i pieczątkę dostaniesz przy odbiorze dokumentów-będzie szybciej.

    Powodzenia w papierologi,i dalszych etapach.
    Dzięki za informację! Zadzwonię z pytaniem o te gleby, może coś to da.
    A to tak samo działa przy wyłączaniu z produkcji rolnej? Bo z tego co się orientuję to dwie różne kwestie i odralnianie podobno bardziej skomplikowane. Jeśli tak to koniecznie napisze to oświadczenie!
  3. Avatar Bejaro
    Moje gleby nie wymagały odrolnienia,decyzja wydana że nie podlegają odrolnieniu-taki wg mnie absurd.

    Odrolnienie skomplikowane i odpłatne do tego jeszcze opłata przez 10 lat,nie wiem dokładnie,bo mnie na szczęście to ominęło.
  4. Avatar aniahal
    Cytat Napisał Bejaro
    Moje gleby nie wymagały odrolnienia,decyzja wydana że nie podlegają odrolnieniu-taki wg mnie absurd.

    Odrolnienie skomplikowane i odpłatne do tego jeszcze opłata przez 10 lat,nie wiem dokładnie,bo mnie na szczęście to ominęło.
    To faktycznie absurd... ale szczerze powiedziawszy dużo jest tych absurdów na drodze załatwiania dokumentów przy budowie domu
    Dzwoniłam do Starostwa wcześniej i pytałam o to odralnianie, bo byłam święcie przekonana, że u nas będzie taka sytuacja jak u Ciebie - po prostu decyzja, że nie podlega odrolnieniu, ale babka powiedziała mi, że gleby IV i niższych klas się w ogóle nie odralnia, tj. nie składa wniosków w takich wypadkach itd., ale jeśli są grunty orne (jak u nas) to tylko wnosi się o wyłączenie z produkcji rolnej (choć i tak w praktyce wątpię żeby w ogóle tam coś urosło do zjedzenia ;p;p) - za co się nie płaci jeśli m.in. chodzi o ziemię, na której ma stanąć dom jednorodzinny. A z resztą...co urząd to (o dziwo!) inne zasady i informacje.
    Będę dzwonić po południu co z tym oświadczeniem
  5. Avatar Bejaro
    Własnie tak z tymi papierami jest, dokładnie tak samo orne IV i IV u mnie,a świstek musiał być,o wyłączeniu z produkcji rolnej-z kolei na WZ też miałam nie podlega wyłączeniu...

    Do WZ nie podlegał,do pozwolenia tak....

    Mnie rozwalił zarzut urzędu-do wniosku napisałam budynek mieszkalny jednorodzinny...

    Uzupełnić braki formalne musiałam o dopisanie wraz z wewnętrzną instalacją gazową,i bezodpływowym zbiornikiem na nieczystości ciekłe.

    No szamba zabrakło formalnie-nie było w tytule wniosku...
  6. Avatar aniahal
    Masakra, nic tylko życie utrudniać bezsensowną papierologią... Oby jednak było lepiej ;p