dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

tosienka88

Początek:) DOM PRZY BAJECZNEJ

Oceń ten wpis
I ja z dumą mogę dołączyć do Forumowiczów jako osoba budująca DOM Swoje wymarzone 4 katy
W zeszłym roku po przeanalizowaniu 3 projektów wybraliśmy DOM PRZY BAJECZNEJ (odbicie lustrzane) + garaż dwustanowiskowy (projekt w gratisie )
Zależało nam na funkcjonalności (ten projekt jest bardzo dobrze przemyślany naszym zdaniem) i na tym, aby domek był mały (poniżej 100 m2), a ten ma coś ok. 98. Ważne, żeby była parterówka - teraz mieszkamy w piętrowym domu i gospodarujemy całą górę, ale jednak kuchnia jest na dole - schodom zdecydowanie mówimy NIE, dziękujemy
Od listopada ciągnęła się papierologia - działkę którą dostaliśmy od rodziców trzeba było wytyczyć - ustalanie granic kiedy właściciel zmarł i jest 9 spadkobierców - no cóż tu dużo pisać, trwało to do kwietnia.
Pod koniec kwietnia złożyliśmy dokumenty u Pana, który cudnie wymyślił, że będzie się trudził bieganiem po urzędach, dzięki czemu zaoszczędził nam dużo czasu (oboje z Mężem) pracujemy) i nerwów Złożyliśmy podpisy w odpowiednich miejscach u niego w biurze i czekaliśmy. Po 3 miesiącach zadzwonił, że jest decyzja. I od tamtej pory (16.07) duuużo się dzieje - Małż w 4 dni wykopał fundamenty, 28-07 przyszli murarze i je zalali.
Od jakiegoś miesiąca każdą wolną chwilę spędzamy na działce wycinając kawałek po kawałku krzaki Można powiedzieć, że budujemy sie w mini lesie (domek idealnie wpasował się między brzozy i świerki i prawie nic nie ucierpiało - każde drzewko jest dla nas na wagę złota - mamy naturalny mur od cywilizacji )
Nasz mały idealny domek dla rodziny 2+1+ kot+ pies (ten ostatni jak już będziemy na swoim)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	326108

Updated 05-08-2015 at 07:40 by tosienka88

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar aniahal
    Jak jak Wam zazdroszczę, że już możecie działać Sami wycinacie krzaki? Jakieś drzewka też? Jestem ciekawa, bo nasza działka zarośnięta jak nie wiem i zastanawiam się czy lepiej samemu wyciąć czy kogoś do roboty znaleźć?
  2. Avatar tosienka88
    Hej  No w końcu u nas ruszyło, ale te 8 miesięcy czekania – myślałam, że krew jasna zaleje mnie, mojego Małża I przy okazji naszą działkę!
    Wycinamy sami, pomalutku, bo wieczorami i z niespełna dwuletnią Córką (więc co chwilę coś ) Mój K. tnie piłą, ja biorę siekierę (już jak rasowy drwal ;p) i heja! ; D Największy problem mamy z czeremchą – sieje się to paskudztwo niesamowicie – jeszcze od strony drogi głównej musimy powycinać, bo między świerkami a brzozami rosną.
    Wczoraj zamówiliśmy na all podkaszarkę i zaczniemy działać z zaroślami, pomału, ale już widać efekty. Jak już powycinamy, to zaczniemy sadzić dookoła świerki i tu też nam zejdzie, bo całą działa ma 80m x 42m.
    Dlaczego myślicie o wynajęciu kogoś? Jeśli macie piłę to sami na pewno dacie radę. Powycinacie, gałązki spalicie (my te grubsze wykorzystamy do palenia zimą) Aaaa i zostają jeszcze korzenie – K. ma koparkę więc sami je wyrywamy i idzie raz dwa, no ale jak ktoś nie ma tego typu sprzętu to może faktycznie zastanówcie się nad czyjąś pomocą? A jak sądzisz – jak długo będziecie jeszcze czekać na pozwolenie?
  3. Avatar aniahal
    My właśnie sprzętu nie mamy, a działka jak dżungla :/ Trzeba by wypożyczać (bo znajomi też jakoś nie mają sprzętu). Koparki tym bardziej nie ma skąd załatwić :/

    Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że na początku września będziemy już mieli pozwolenie

    Swoją drogą nasz Maluch też niecałe 2 latka ma
  4. Avatar tosienka88
    Aniahal w takim razie chyba bym kogoś wynajęła - szybko sprawnie, mają swój sprzęt,a roboty od cholery... (Jak ktoś Wam humus będzie zbierał to przy okazji może koparką korzenie powyrywać) A kiedy chcecie uprzątać działkę?

    Wczoraj dzwoniliśmy do ekipy. Przyjdą 17-08 dopiero. Ale w sumie jakoś mnie to nie martwi – zapewniali, że wyrobią się przed zimą… A i my więcej kasy odłożymy na wykończenie, co by za dużego kredytu nie brać…
  5. Avatar aniahal
    Wykopywanie korzeni mamy już umówione na szczęście Za sprzątanie weźmiemy się chyba we wrześniu (może w połowie) jak już będziemy wiedzieli, że z naszym projektem wszystko gra i pozwolenie będzie

    Pomysł z odkładaniem kasy na wykończenie - bomba My teraz każdy grosz odkładamy. Ale szał się zacznie jak wjadą Wam na działkę i zaczną akcję
  6. Avatar tosienka88
    Oj to chyba większość budujących. A przy 2latku ciężko, bo zawsze coś i jakoś trzeba to pogodzić
    We wrześniu to na grzyby kazdą wolną chwilę będę poświęcać - mam nadzieję, że się wyrobimy z czasem. Dziś dojdzie nam podkaszarka - ciekawa jestem efektów jak wejdziemy w nasz gąszcz A kiedy planujecie zamknąć w stanie surowym?
  7. Avatar aniahal
    Mi się marzy wyrwać na grzyby chociaż raz w tym roku, ale zobaczymy, bo jak budowa będzie równo szła to nie wiem czy starczy czasu
    Jak już się wytnie na działce takiej zarośniętej to człowiek oczy ze zdumienia przeciera taka różnica
    Jako, że my stawiamy prefabrykowanego szkieleciaka drewnianego to liczę, że w miesiąc skończą domek z zewnątrz. Wykonawca powiedział, że jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to pod wykończenie dostaniemy domek w styczniu najpóźniej
  8. Avatar tosienka88
    E no to fajowsko Styczeń już niedługo
    A oto działka na dzień wczorajszy
  9. Avatar tosienka88