dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

O tym jak Wiśnia zbudował nam dom...na urlopie

Ogród zimowy

Oceń ten wpis
Ogród zimowy miał czekać na swoją kolej i nie był w planach w tym roku Ale po otrzymaniu korzystnej wyceny przeszkleń zdecydowaliśmy się go zrobić. Poszło w ekspresowym tempie i już możemy cieszyć się wrześniowym słońcem w oranżerii. Zostały jeszcze do założenia reflektorki, które mają przyjść dzisiaj oraz zasłony.
Kupiliśmy również lampę, a w zasadzie lampy do salonu nad pustkę. Wybrałam szklane kule Esfera, które można kupić w różnych rozmiarach i dowolnie komponować. U nas będzie ich 6 w roz. od 15cm do 40cm.
Kilka zdjęć ogrodu:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0043.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	330559

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0044.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	330560

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0045.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	330561

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0094.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	331770

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0095.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	331771

Więcej fotek w galerii Wiśniowego domu.

Updated 27-11-2015 at 10:52 by mlena_w

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar markoz86
    Super to wyszło, napisz prosze na priv ile macie tam metrów oraz jako to wygląda cenowo, równiez planuję coś podobnego
  2. Avatar menolka
    dołączam się do prośby markoz86
  3. Avatar Nani
    Ja również bardzo proszę o informacje nt. powierzchni i ceny jaką zapłaciliście za to cudo, przyznam, że marzę o czymś takim.

    Pozdrawiam
  4. Avatar mlena_w
    Dzięki dziewczyny
  5. Avatar snowstorm
    Pięknie.Gratuluję pomysłu, realizacji i efektu
    Czy mogę prosic o fotkę dachu/,,sufitu,,?
    Bardzo podoba mi się podłoga-super pomysł z tym ,,dywanem,, A jakie ogrzewanie?-elektryczne podłogowe czy też inne.
    U mnie fundamenty pod ogród położone, ale wobec koszmaru budowlano-remontowego/znajomi mówią, że to norma/-nie wiem co będzie z tym dalej...
  6. Avatar mlena_w
    Snowstorm,
    sufit zrobię jutro i wrzucę fotkę. W ogrodzie mamy ogrzewanie podłogowe (tak jak w całym domu). W słoneczne dni wystarczy jedynie 2h słońca, żeby był w nim upał i żeby tym ciepłem ogrzać resztę domu - jesteśmy tym naprawdę pozytywnie zaskoczeni i zadowoleni My tez ogrodu nie robiliśmy od razu - musiał odczekać swoje, bo nie nie był priorytetem...i powstał w sumie po 3 latach
    Trzymam kciuki za zmagania budowlane! Powodzenia, pozdrawiam
  7. Avatar nionia
    Bardzo ładnie, chciałabym zapytać, czy w ogrodzie zimowym są otwierane okna i w jaki sposób, jeśli tak, to czy planujecie moskitiery i jakie? U nas ogród zimowy powstał niejako z przymusu poprzez zabudowanie tarasu. Jest nieogrzewany, jesienią i zimą niestety nie jest używany, natomiast latem jest w nim bardzo gorąco i nie wyobrażam sobie, żeby nie było rozsuwanych okien i moskitier, pozdrawiam.
  8. Avatar mlena_w
    U nas w ogrodzie mamy dwie pary drzwi - jedne prowadzą na taras, drugie na druga stronę ogrodu (na altanę). W razie potrzeby można je uchylić - tak jak okna uchylne. Nad drzwiami z jednej strony jest tez lufcik, który otwieramy do wietrzenia. W lecie w ogrodzie (ale też w zimie przy słonecznej pogodzie) jest bardzo gorąco. Dlatego też założyliśmy zasłony, żeby w lecie pozasłaniać nimi przeszklenia, co zmniejszy trochę nagrzewanie. Jeśli chodzi o moskitiery, to ich nie mamy i nie planujemy. Nie posiadamy komarów - podczas naszego trzyletniego pobytu nie pojawił się ani jeden Mamy za to muchy... Lecą tam gdzie jest ciepło, czyli do górnej witryny i do ogrodu. W lecie systematycznie z nimi walczę i co wieczór lub co drugi dzień usuwam z okien odkurzaczem.