dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

Trzecia rocznica. Kominek. Płytka szklana.

Oceń ten wpis
Właśnie minęły 3 lata. 29 września 2012 wbiliśmy pierwszą łopatę. Po wielkich bojach z pozwoleniem na budowę zjazdu z drogi wojewódzkiej udało się go wybudować

3 lata niesamowitej przygody, ale również 3 lata wyjęte z życia. W tym czasie postarzałem się o 10 lat.

Za 2 dni przeprowadzka

Żeby ten post nie był o niczym zapodam fotkę z kominkiem. Właściwie to finalna wersja. Dzisiaj został jeszcze raz pomalowany. Pozostało założyć kratki, drzwiczki.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4336.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	332602

Wieczorem robi klimat.
A ku przestrodze opowiem o płytkach w kuchni.
Sytuacja prosta, raptem z 6m2 płytek i dwa szklane dekory (grejpfrut i cytryna) . Niestety zaprzyjaźniony płytkarz wyemigrował w celach zarobkowych. Ekipa z polecenia... mówiąc delikatnie nie była najwyższych lotów. Po pierwsze tak cięli płytki, że ich brakło. Na szczęście za lodówką. Najważniejsze co zje... (popsuli) to za wysoko wkleili dekor!!!
Nasza cytryna wypadła w połowie za szafką
Nastała przykra chwila kucia. Nie specjalnie sobie krzywdowałem bo i tak mi się ta płytka nie podobała. Ponieważ nie mogliśmy znaleźć dekoru który by nam się podobał i pasował wymiarem Inwestorka znalazła na Allegro formę, która na zamówienie zrobiła nam taki jak chcieliśmy. Eleganckie truskawki, z tą różnicą, że była to szyba podklejona nadrukowaną folią.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4337.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	332603
Poczytałem na necie i wydumałem, że najlepiej będzie kleić ten oto wynalazek na kleju do szyb. Kara za nadgorliwość spotkała mnie okrutna Otóż klej taki zasychając traci swe właściwości elastyczne i zaczyna się kurczyć. Ponieważ płytka była na krzyżykach i klinach zaczęła się odklejać nadrukowana folia. Masakra.
Rozpacz czarna ogarnęła małżonkę, a mnie wkur..nie. Zachciało się wynalazków. Szybko skalkulowałem zakup kolejnej i wyszedł mi najdroższy metr ściany chyba w całej parafii (szczególnie uwzględniając zakup całej paczki białych, jak wspominałem panowie tak pocięli białe, że ich brakło). Szybka akcja naprawcza. Płytka podklejona na bezbarwnym silikonie, a na miejsce powędrowała już na normalnym kleju elastycznym. I tak trzeba było od początku.
Ślad pozostał. Widać tylko z bliska (na fotce zostało doświetlone fleszem). Cóż człowiek się uczy całe życie Nie kombinujcie, nie opłaca się

Pozdrawiam
P.S. następna relacja chyba już z nowego domu
Tagi - katalog słów kluczowych: klej do szyb, kominek, lobelia Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar aniakicia
    to dookoła kominka to kamień?

    Fajnie gratulacje. Nam zajęło to rok i 18 miesięcy, wprowadziliśmy się w czerwcu. Mieszkać w swoim domu to cudowna rzecz
  2. Avatar dziub
    To nie kamień, zwykła płytka ceramiczna.
    Nie chcieliśmy kamienia, ponieważ wszystkie które widzieliśmy miały bardzo nierówną strukturę. Te oczywiście też nie są gładkie, ale.... no właśnie takie nam się podobały
  3. Avatar Nani
    Zawsze znajdzie się jeden taki szczegół, który spie.....oli wszystko cały Twój wysiłek idzie na marne, ehhhhh życie. Wszystko wyszło ładnie, najważniejsze, że już na swoim.
  4. Avatar ditomasso
    To teraz czekamy na relację z parapetówy! Gratulację!