dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

otwarty3

Mamy łazienki!

Oceń ten wpis
Oto i nasza łazienka:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MaleIMG_2355.jpg
Wyświetleń:	761
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	332853

Ta większa. Górna. Dolnej nie sfotografowałem. Wszystko pięknie ładnie, tylko w całym zachwycie nad nią nikt nie zauważył, że... nie mamy wentylacji! Zamurowali?

Panowie od zabudowy sufitu cali w stresie twierdzą, że żadnej wentylacji nie zabudowali. Płytkarze też do niczego się nie przyznają. No więc spotkałem się dziś z panem płytkarzem i przez niewielki otwór w zabudowie, w którym kiedyś będzie lampka zrobiliśmy mały rekonesans. Kanał wentylacyjny został namierzony. Na nasze szczęście jest w mniej inwazyjnym miejscu. Nie trzeba będzie rozwalać sufitu i wyrywać wełny, a jedynie wywiercić otwór w płytce. Podobno robota na pół godziny. Nadal zastanawiamy się jak można było tak po prostu zalepić ten kanał płytką.

Niestety jest jeszcze trochę braków. Prysznic w dolnej łazience do reklamacji, bo chrom łuszczy się jak jakaś tania farba (Hansgrohe się nie postarał). Nie ma też luster. Nie ma szafek pod umywalkami. Nie ma szkła na gebericie w dolnej łazience, a tym samym przykręconego sedesu. Nie ma szkła kabiny prysznicowej. Nie ma silikonów. Zrobione są tylko fugi, a silikon będzie zrobiony dopiero jak będzie czysto. Podobno jak silikon złapie brud, to już go nie wypuści, a przecież każdy chciałby mieć piękne silikony, nie?
Tagi - katalog słów kluczowych: łazienka Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar OlaiPiter
    Fantastyczna! Czy możemy poprosić o więcej fotek tak, abyśmy mieli podgląd na całość i ps..co to są za malutkie płyteczki? Te ozdobne? Oczywiście nie ukrywam, że czekamy na foty dolnej łazienki
  2. Avatar otwarty3
    Może w weekend zrobię jeszcze kilka zdjęć jak pojadę w ciągu dnia, bo niestety wieczorami ciemno, a z lampą wszystko wygląda inaczej. Chyba, że skleroza mnie dopadnie, bo już chyba z 2 tygodnie zapominam zrobić zdjęcia rynny na dachu garażu jednemu z forumowiczów Zresztą na żywo to wszystko wygląda inaczej niż na zdjęciach, więc zawsze możecie kiedyś wpaść jak będziecie odwiedzać swoją ziemię Widziałem z daleka, że Wasi sąsiedzi mają już więźbę na Otwartym 4. A te ozdobne płytki to nie są małe, tylko duże, które udają dużo małych
  3. Avatar Nani
    Padłam i to dosłownie, łazienka piękna, bardzo proszę o nazwy i firmy płytek, rewelacja, to mało powiedziane, szaleć można dodatkami do woli.

    Pozdrawiam
  4. Avatar OlaiPiter
    Widzieliśmy i podziwiamy przy każdym spacerku ten sąsiadów domek I ps.dziekujemy wpadniemy wpadniemy z wielka przyjemnoscią))
  5. Avatar marcinesku
    Witam. Jestem na etapie wybierania projektu i powiem , że otwarty 3 podoba mi się najbardziej z dwóch powodów: 1) duże przeszklenia 2) dach dwuspadowy, a nie podobają sie te wszystkie drewniane belki na domu (jak widać kosztowne), chce dodać piwnice pod salonem i kuchnią , jestem umówiony z projektantem czy da radę w ogóle te wszystkie moje zmiany wprowadzić.
    Czytając Twój blog nabrałem pewnych obaw , ale jak też widzę robiłeś wszystko zgodnie z projektem. Życzę powodzenia i czekam na kolejne wpisy !!!
  6. Avatar otwarty3
    @Nani
    Dziękujemy za miłe słowa. Aczkolwiek ja przyznaję się bez bicia, że mój wkład w łazienkę to zabranie dzieci do dziadków na 2 tygodnie, w momencie zaczęcia prac nad nią, akceptacja poszczególnych wyborów (czyli przytakiwanie co jakiś czas ) no i zapłacenie za to wszystko. Płytki to: venis cubica blanco, nowa gala neutro Nu12, blanco mate keraben.

    @OlaiPiter
    Sprężajcie się, żeby szybciej postawić Wasz

    @marcinesku
    Przeszklenia są świetne. Mamy je już kilka miesięcy i nadal robią na nas wrażenie Drewnianych ozdobników można się po prostu pozbyć. Jeśli chodzi o belki, to jedną z propozycji, którą my odrzuciliśmy podczas rozważania tego jak zrobić więźbę, było zastosowanie belek stalowych odpowiednio zabudowanych. A jeśli chodzi o obawy... cóż... dużo piszę o problemach związanych z budową, żeby inni wiedzieli na co zwrócić uwagę, ale coraz częściej dochodzę do wniosku, że z pewnie z każdą budową są podobne problemy.
  7. Avatar Nani
    O opisywaniu swoich problemów z budową w necie - jak najbardziej popieram, nie można być "zadufańcem" i trzeba dzielić się z innymi swoimi błędami. My również podpytywaliśmy innych Inwestorów budujących nasz Z182 i wiele rzeczy dało się poprawić, aczkolwiek dalej nie mogę przeżyć, że nie pomyślałam na etapie fundamentów, bo komin mógłby stanąć w garażu, a wtedy nie miałabym problemu z kominkiem tak jak to jest teraz

    P.S. Drodzy Inwestorzy będziemy budować po raz kolejny, to już będziemy mądrzejsi
  8. Avatar otwarty3
    Po raz kolejny? O nie, nie, nie! To jest pierwszy i ostatni raz. Ja będę mieszkał w tym domu aż do śmierci, albo kupię następny już gotowy
  9. Avatar Nani
    Nigdy nie mów nigdy
  10. Avatar ditomasso
    Piękna łazienka!
    Oj, ja tam mogłabym się budować po raz drugi... tylko w totka kasę trzeba wygrać
  11. Avatar otwarty3
    Cytat Napisał ditomasso
    Piękna łazienka!
    Oj, ja tam mogłabym się budować po raz drugi... tylko w totka kasę trzeba wygrać
    Sprzedajesz dom z zyskiem i budujesz nowy Ja nie miałbym nerwów na drugi. Bez dzieci... pewnie fajnie by było budować i drugi, ale budowa + dzieci, które co chwilę łapią jakiegoś przedszkolnego syfa + praca, wyjazdy służbowe, projekty... potrzebuję jakieś 10-15 lat odpoczynku od budowy. A przecież ona się jeszcze nie skończyła.