dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Mój Szpak według koncepcji kszhu

Opaska ,trochę kolorów.

Oceń ten wpis
Witam,
Mam drugą część urlopu przed sobą. Nie wiem jednak czy będę mógł pracować. Chyba będę miał mały zabieg i nie wiem czy będę mógł coś robić.Wszystko rozstrzygnie się we wtorek.
W poprzednim tygodniu zacząłem obsypywać fundamenty proszkiem PUR. Miesiąc temu przyjechał go jeden tir ,ok 1200 worków. Trochę go już wykorzystałem na ocieplenie rur do kotłowni i rur do wody przy hydroforni. Reszta będzie wykorzystana do zrobienia opaski wokół domu. Chyba go braknie ,ale mam jeszcze jedną dostawę. Będę jeszcze zamawiał następne dwa tiry .Będzie do ocieplenia GWC oraz garażu i dużej piwniczki na trunki.Moja działka jest dwupoziomowa , kilkanaście metrów od domu mam dużą skarpę i chcę w niej w przyszłości wybudować garaż i piwniczkę. Będą miały po ok 35 m2. Skarpa to czysty żółty piach zawsze suchy jak "pieprz". Ściany i dach zaizoluje proszkiem .Na dach dodatkowo membrana wysokoparaprzepuszczalna i trochę piachu. Zawsze będzie tam jednakowa temperatura, dobra do składowania trunków.
A teraz o opasce. Ma ona wysokość ok 90 cm i jest szeroka na 1,5 m. Będzie ona przykryta membraną wysokoparaprzepuszczalną. Chciałem kupić naszą ,one mają szerokość 1,5 m i dlatego taka szerokość opaski. Dostałem jednak bardo dobrą ofertę na niemiecką i ją już zamówiłem .Niestety ma ona tylko 1,25 m szerokości .Nie chciałem już przerabiać tego co już zrobiłem ,dlatego będzie od strony ziemi trochę foli budowlanej.Woda z membrany spłynie na folię dalej za opaskę. Jeszcze przed przyjazdem pianki kupiłem geowłókninę.Chciałem ją dawać na spód boki i górę.Ale zrezygnowałem z tego w części.Na ziemię kładę puste worki i one rozdzielają ją od pianki.Od stron wału układam worki .a środek zasypuje proszkiem. Puste worki ułożę też pod folię i membranę. Membrana ma pasek klejący więc z jednej strony przykleję ją do muru. Na ścianach szczytowych dam jeszcze taśmę klejącą z gumą butylową ,tak na wszelki wypadek. Membrana jest gruba i zastanawiam się czy dać na nią geowłókninę ,czy bezpośrednio sypać kamienie. Decyzje podejmę jak przyjedzie membrana i ja przykleję do ściany. Mam już prawie skończony jeden szczyt .Pianka jest w różnych kolorach ,wygląda to teraz fajnie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151004_175906135_HDR (2).jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	335166Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151004_132133188.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	335167Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151024_103645755.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	335168
Jutro zrobię zdjęcia proszku na całej tej ścianie.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar gust
    Ciekawe to rozwiązanie z obsypaniem funadamentu ale chyba tez dosyc drogie?
    Ciekawe czy opłaca się. Rozumiem ze to zamiast syro na funadment?
    pozdr
  2. Avatar jerzyka51
    Witam
    Updated 04-11-2015 at 14:38 by jerzyka51
  3. Avatar jerzyka51
    Witam
    Ta opaska jest z odpadów pianki PUR ,jest za darmo.Jest izolatorem gorszym od styropianu ,ale efekt będzie bardzo dobry ,bo jest jej dużo. Ma jeszcze tą zaletę ,że nie chłonie wilgoci,nie trzeba fundamentów niczym zabezpieczać.Nawet po deszczu jest sucha. Koszty ,to koszty pracy i kupno membrany wysokoparaprzepuszczalnej.
    Taką opaskę ma ojciec Barth3z,a i sprawdzał jak z wilgocią w niej. Włożył w nią rękę i była sucha. Barth3z również w swoim domu ma taką opaskę.
    Ja mam już ją usypaną na ok. połowie budynku. Dokończą pracę koło wejścia to dokończę usypywanie tej pianki którą mam.. Niestety braknie mi jej i będę musiał czekać na następną dostawę..Jak położą wokoło krawężniki to wtedy położę membranę.Mam niemiecką już w domu. Na membranę geowłóknina i kamyki.
    Updated 04-11-2015 at 14:54 by jerzyka51
  4. Avatar gust
    no tak jak za darmo to wszystko jasne
    powodzenia w dalszych pracach
  5. Avatar kamilb1987b
    hej, a jak wygląda w tym przypadku drenaż obwodowy domu?
  6. Avatar jerzyka51
    Witam
    z drenażem nie mam problemów ,nie mam go .Dom stoi na piachu i wszystko co się wleje wsiąka w ziemie. Woda jest na głębokości ok 1.7 m i sobie spływa do stawu ,który jest obok domu.