dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

Termowizja

Oceń ten wpis
Korzystając z większych przymrozków na początku listopada przebiegłem się po domu i na zewnątrz z kamerą termowizyjną. Im większa różnica temperatur, tym łatwiej obserwować ewentualne dziury w izolacji.
Temperatura zewnętrzna -5 st. C wewnętrzna 21-23 st. C w zależności od pomieszczenia.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	337893 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	337894
Z zewnątrz oczywiście zgodnie z oczekiwaniami najgorzej brama garażowa (mimo, że w garażu temperatura ok 10 st C) oraz drzwi wejściowe. Ponieważ kamera miała włączoną opcję automatycznego skalowania bardzo ważna jest skala odniesienia z boku. Ogólnie nie ma dramatu.
Dla zwolenników balkonów
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	337895
Oczywiście są technologia eliminowania mostków termicznych. Powiem szczerze, że nawet o tym nie myślałem. Balkon jest docieplony od dołu i góry i wygląda to nieźle. Od czoła jakoś mi umknęło, ale to można nadrobić. Zapewne idealnie nie będzie, ale akceptowalnie.
Parę mniej groźnych kwiatków jeszcze by się znalazło.
Szczyt
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	337898
czy otwór pod uchwyt anteny
Wewnątrz właściwie bez niespodzianek. Wszędzie na płaskich odcinkach wygląda to bardzo dobrze. Gorzej na dwóch lub trzech skosach
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	337897
Gdzieś się musiała wełna zawinąć, to wąski fragment zaraz za krokwią.
Zabrakło mi 3 rolek wełny na płaskim odcinku holu. Różnica w temperaturze sufitu kolosalna. 12 st C przy 19 w miejscu gdzie jest kompletne ocieplenie Trzeba uzupełnić.

Kamerka rewelacyjna sprawa. Oczywiście do tych wyników należy podchodzić ze spokojem. Absolutnie nie ześwirowałem na punkcie perfekcyjnego zaizolowania domu. Jakieś kwiatki zdarzają się zawsze. Wg mojej oceny u mnie jest ich naprawdę stosunkowo mało (może dlatego, że prawie wszystko robiłem sam, więc dopilnowałem). Wiadomo, że najwięcej ciepła tracimy oknami, bramą, drzwiami. Ale te drzwi czy bramę również trzeba otwierać, żeby wejść, żeby pies pobiegał.
Zobaczymy jak zakończy się sezon grzewczy i przyjdzie czas na podsumowanie kosztów ogrzewania. Na razie jest ciepło na zewnątrz, a wewnątrz utrzymuję bardzo komfortową temperaturę, raczej nie oszczędzamy.
O ogrzewaniu, piecu i pierwszych z nim walkach postaram się w następnym poście.

Pozdrawiam
Tagi - katalog słów kluczowych: kamera termowizyjna lobelia, termowizja Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar domekpasywny
    super zdjecia!
    droga byla ta kamera? tez bym taka chciala...
    czy robiliscie test szczelnosci domu?
    pozdrawiam!
  2. Avatar Mama Mimi
    Miałam wątpliwości czy jest to sensowne takie 'kamerowanie' - ale przekonałeś mnie. U nas nie ma na razie ocieplenia zewnętrznego, więc tym lepiej chyba sprawdzić, gdzie są krytyczne miejsca. Jakim piecem palisz?
  3. Avatar dziub
    @domek pasywny testu szczelności nie robiliśmy. Nasz dom do parametrów pasywnego raczej się nie zbliża więc nie widziałem takiej potrzeby. Kamerę miałem możliwość pożyczyć z pracy.Podejrzewam że za dobry sprzęt trzeba ok 3 tyś zapłacić więc się nie opłaca kupować na własne potrzeby. Lepiej poszukać jakiegoś szwagra szwagra Tak jak pisałem ja do tego bardzo luźno podchodzę raczej na zasadzie ciekawostki, ale oczywiście to co się da poprawić trzeba.
    @Mama Mini palimy ekogroszkiem. Na chwilę obecną spalam worek na 3 dni, no ale jest na zewnątrz ciepło. Jutro postaram się coś napisać więcej o pierwszych spostrzeżenia palacza pzdr.
    Updated 18-11-2015 at 23:54 by dziub
  4. Avatar Nani
    Dziub już nie pamiętam czy o to pytałam, jak tak to wybacz, skleroza, to moje drugie imię - ile cm wełny dawałeś na poddaszu? ile cm styro na elewacji?

    pozdrawiam

    P.S. Dziś dostaliśmy pierwszą ofertę kredytową i coraz bardziej zaczynam się oswajać z myślą spłaty przez 20 lat żeby jakoś godnie żyć, także mam taką cichą nadzieję, że na przyszłe święta BN będziemy już na swoim
  5. Avatar dziub
    wełny w skosach mam (15+10)cm. Na płasko na poddaszu (20+20) - za dużo kupiłem, ale w sumie dobrze wyszło Wełna Isover ProfitMata lambda=0,035
    Styropian 15 cm. - Knauf 038 - nie pamiętam już jak się nazywał.

    Nam się udało ogarnąć temat bez większych zobowiązań finansowych. Kosztem 3 lat wyrwanych z życiorysu, zmasakrowanym kręgosłupem i pewnie nerwami przez które kilka lat krócej też pożyję
    Ale warto. Komfort posiadania przestrzeni jest bezcenny
    Drugiego domu już bym nie budował systemem tak bardzo gospodarczym. Jakiś kredycik byśmy przygarnęli.
  6. Avatar Kamil_Idaredy
    Nani - nie wiem gdzie starasz sie o kredyt ale z racji ze w tym siedze zawodowo to do budowy domu i pod wzgledem ceny polece Ci szczegolnie ING. Jakbys chciala jakies info - pisz