dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kendra 2m - Małopolska

Poszukiwania ekipy...

Oceń ten wpis
Witam!

na wiosnę planujemy ruszyć z budową domu wg projektu Kendra 2m z małutkimi poprawkami w postaci piwnicy i ustawienia schodów.
Wszelkie formalności zostały dopełnione, działka tymczasowo ogrodzona, blaszak postawiony (tak na marginesie blaszak to narazie jedyna rzecz w terminie ekipa umówiła się na godz. 13 i o 12:30 już byli na działce i złożyli garaż w 20 min), woda i prąd na działce są, wraz z licznikami.

Mieliśmy juz ruszyć we wrześniu, ale... ekipa, z polecenia rzecz jasna, przesunęła termin, aż w końcu mieli zadzwonić w listopadzie i słuch po nich zaginął, bo my też postanowiliśmy się nie błagać o przyjazd, tylko szukać kolejnej...
Otrzymaliśmy różne wyceny od 60 tys do 120 tys za stan surowy otwarty, w międzyczasie inna ekipa się odezwała też za ok. 60 tys, ale jak mieliśmy podpisac umowę, to zrezygnowali..
Obecnie czekamy na wycenę 3 kolejnych ekip, jedna już podała 44 tys, tylko troche trudno się z nimi dogadać my mówimy, że chcemy piwicę z lanego betonu, do czego potrzeba szalunków systemowych, a oni mówią, że mogą zalać betonem pustaki szalunkowe...

Zobaczmy co powiedzą inni bo mi się niekiedy kończy cierpliwość.
Jedna ekipa powiedziała też, że nigdy nie robili lanej piwnicy, ale to po prostu szalunki zrobią drewniane. Ja nie wiem, czy drewniane szalunki na ściany wytrzymają siłę betonu...
boję się, że nie...

Budowę planujemy z silikatów 24cm plus 20cm styropianu.
W domu chcemy mieć WM z rekuperacją, a ogrzewanie... jestesmy na etapie audytu OZC, wstepnie chcieliśmy gaz, ale po rozmyślaniu zobaczymy czy nie będzie to PC do gazu musielibyśmy zrobić przyłącze ok. 30m plus przekopanie się pod drogą.. a w kuchni nie chcę mieć jednak płyty gazowej
[ATTACH=CONFIG]rzut 1[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]rzut 2[/ATTACH]
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter2.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	343503   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze2.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	343504  

Updated 16-01-2016 at 16:39 by Liliputek

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Antymateria
    Kendra 2M to ładny, ale i drogi dom. Sam myślałem poważnie o tym projekcie, ale zrezygnowałem z powodu kosztów. Powierzchnia użytkowa to jedno, powierzchnia całkowita to drugie, a piwnica to jeszcze dodatkowe koszty. Jeżeli będziecie budowali systemem zleconym przez firmy - proponuję przeliczyć każdy metr powierzchni całkowitej x 2000zł. Przy Kendrze 2M wychodzi to 361,73 m2 powierzchni całkowitej (bez piwnicy) * 2000 = 723 460zł

    Znalazłem kilka blogów budujących kendrę 2m i cena oscylowała w okolicach 600tyś zł

    Co do ceny robocizny za kendrę nie brałbym najtańszej ekpiy, ani najdroższej. Cena 60tyś zł netto za SSO wydaje się rozsądna, ale tylko po PORZĄDNYM sprawdzeniu ekipy i rozmowie z osobami, którym już wybudowali dom.

    Mam nadzieję, że Was nie przeraziłem i jesteście świadomi kosztów. Powodzenia życzę i kibicuję budowie
  2. Avatar Liliputek
    tak jestesmy świadomi, to będzie dom na lata mamy zamiar budować systemem gospodarczym (ile się da), będę notowała wszystkie wydatki więc na koniec podsumuję
  3. Avatar moniss
    Witaj Liliputek
    Gdy szukaliśmy ekipy do budowy samych ścian piwnicznych (lane w szalunkach systemowych), to otrzymaliśmy wyceny od 29 do 45 tys. za robotę + wypożyczenie szalunków (wyszły ok. 17tys.). + stal i beton (B25 W8 ). Ale nasza piwnica jest nieco większa (ok. 140m2).

    Mam jedno pytanie odnośnie projektu. Czy w tym garażu zmieszczą się dwa auta? Wydaje się nieco ciasny.
    Updated 25-02-2016 at 00:57 by moniss