dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Łukasz27

Ocieplenie ścian wewnętrznych w kamienicy-GRZYB.

Oceń ten wpis
Witam,
Piszę do Was z pytaniem ponieważ nie posiadam fachowej wiedzy a wiem że są tutaj osoby które być może mi coś poradzą.
Zacznę może od tego że kupiłem mieszkanie w kamienicy. Znajduje się ono na pierwszym piętrze i jest nade mną jeszcze piętro. Mieszkanie było zaniedbane przez poprzednich lokatorów,nie wietrzone,nie dogrzewany i wydaje mi się że z racji tego powstała ta niespodzianka którą zastałem pod tapetami a mianowicie czarny grzyb. Wykwity są na ścianach dwóch pokoi,są to ściany zewnętrzne. Oczywiście chciałbym zrobić to raz a dobrze aby pozbyć się tego nieprzyjemnego sąsiada. Póki co zacząłem od skuwania ścian do cegły,planuje ich osuszenie,spryskanie preparatami anty-grzybicznymi i tutaj moje pytanie pojawia się do Was forumowiczów. Jak doradzilibyście mi zrobić te ściany aby wykwity nie powstawały od nowa,póki co kupiłem wełne szklaną "Petralana" i myślę właśnie nad dociepleniem ścian właśnie tą wełną. Jeśli możecie napiszcie mi czy to dobre rozwiąznie,czy dawać pod,nad folie paraprzepuszczalną,czy wełna ma się znajdować przy samej ścianie i ogólnie jakie rady.
Czytałem o masie AERO-THERM ale niestety nie wchodzi to w grę bo jest to bardzo kosztowna sprawa.
Oczywiście mam świadomość że najważniejszym jest późniejsza wentylacja i ogrzewanie ale pytam o samo ocieplenie tych ścian. Wrzucam poglądowe zdjęcia pomieszczenia.
Będę wdzięczny za każdą poradę.
Pozdrawiam
Łukasz
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160502_142433.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	355184   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	355185   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160507_133112.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	355186  

Updated 08-05-2016 at 12:45 by Łukasz27

Tagi - katalog słów kluczowych: grzyb docieplenie wentylacja, osuszenie, ściany, wełna szklana Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze