dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Planeta 2

Opaska żwirowa wokół budynku

Oceń ten wpis
Przestrzeń od ławy do powierzchni ziemi przy ściance fundamentowej została zasypana piaskiem jeszcze przy zasypywaniu fundamentów, nie dawałem tam gruntu rodzimego. Po budowie powierzchnia wymagała oczyszczenia i ręcznego wybrania gruzów, resztek kleju, tynku i śmieci. Dosypałem czystego piasku i rozłożyłem na nim 4 warstwy agrotkaniny, jako zabezpieczenie przed ewentualnym przerastaniem chwastów.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4834a.jpg
Wyświetleń:	2532
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	358208

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4843a.jpg
Wyświetleń:	2556
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	358207

Wsypałem gruby kamień. Z obserwacji widzę, że drobny kamień jest niewygodny w użytkowaniu, trudno wybiera się z pomiędzy kamyczków nawiane paprochy, śmieci czy uschłe roślinki. Łatwiej rozsypuje się po okolicy. Obrzeże będzie wystawało kilka cm ponad powierzchnię ziemi, żeby uniknąć nasypywania się jej na kamienie.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4846a.jpg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	358210

Dlaczego nie dałem małych kamyczków i dlaczego chcę żeby obrzeże było wyżej niż powierzchnia ziemi ... widać na poniższej fotce - typowej dla budów deweloperskich...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4828a.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	358211
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar franelka1
    A jakiej szerokości masz tę opaskę?
  2. Avatar tesiulkowo
    opadła mi szczęka...
    a my się zastanawiamy, jak wykończyć budynek na zewnątrz
    SUUUUUUUUUPER!
  3. Avatar piotrek0m
    Cytat Napisał franelka1
    A jakiej szerokości masz tę opaskę?
    Uwzględniając obrzeża mam 50 cm. To i tak jest strefa martwa dla roślinności, gdyż mam szerokie okapy i nie dochodzą tam opady deszczu. Trawa by i tak nie rosła, z tego względu mogłyby być chyba jeszcze szersze.
  4. Avatar effa_s
    Mam pytanie o to, jak jest wykończony cokół? U mnie folia kubełkowa jest wyciągnięta znacznie ponad poziom ziemi, nie jestem jej w stanie w żaden sposób "obłożyć", a wydaje mi się, że obcinanie nie jest najlepszą metodą - przecież to ma być zabezpieczenie przeciwwilgociowe fundamentów... dobrze kombinuję?
  5. Avatar piotrek0m
    Cytat Napisał effa_s
    Mam pytanie o to, jak jest wykończony cokół? U mnie folia kubełkowa jest wyciągnięta znacznie ponad poziom ziemi, nie jestem jej w stanie w żaden sposób "obłożyć", a wydaje mi się, że obcinanie nie jest najlepszą metodą - przecież to ma być zabezpieczenie przeciwwilgociowe fundamentów... dobrze kombinuję?
    Ponieważ podnosiłem teren, dosypałem ziemi i dosztukowałem pasek folii kubełkowej - to ta część widoczna na cokoliku. Tynk strukturalny położyłem wcześniej, przed dosztukowaniem folii, bo bardzo się brudzi podczas zacierania. Zależy ile tej folii będzie u Ciebie wystawało ponad poziom docelowych kamieni? Można uciąć, można wywinąć. Wiem, że ucięcie nie będzie estetycznie wyglądało, ale przykryją je kamyki i nie będzie widoczne, a wilgoć pomiędzy kamykami przejdzie.
  6. Avatar dziub
    Mieszane mam odczucia dotyczące folii kubełkowej.
    Przed wilgocią ona z pewnością nie zabezpiecza, że względu na to, że nie jest ciągła. Woda zawsze sobie znajdzie drogę. Szczególnie w przypadku sztukowania.
    Tynk strukturalny już wydaje się skuteczniejszy. Jedyne sensowne zastosowanie jakie mi przychodzi do głowy to ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi dla tynku, styropianu.

    Folię dałem, ale jakoś bez przekonania.
    Fajna opaska, kombinuję coś podobnego tylko trochę szerszą.

    Pozdrawiam.
    A.
  7. Avatar piotrek0m
    Cytat Napisał dziub
    Folię dałem, ale jakoś bez przekonania.
    Fajna opaska, kombinuję coś podobnego tylko trochę szerszą.
    Ja mam dach dwuspadowy i pod okapami faktycznie opaska mogłaby być szersza. Mimo opadów deszczu część przy budynku jest zawsze sucha, no chyba, że wieje silny wiatr i zacina deszczem. Generalnie z opaski jestem zadowolony... bo do tej pory to okoliczne koty miały kuwetę.