dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Miało być z92, a wyszło indywidualnie.

Murowanie ścian. - koszmar z nadprożami

Oceń ten wpis
Etap, który poszedł szybko, sprawnie, a ściany wyszły proste. Chciałbym na tym zakończyć i po prostu wrzucić zdjęcia gdyby nie pomysł budowlańców z montażem nadproży typu porotherm.

Ogólnie w temacie nadproży wynikło kilka problemów:
1.Nadproża zostały zamontowane w sposób niezalecany przez producenta, ale akceptowany przez niego. (rozmawiałem z Wienerbergerem)
2.Otwory na drzwi zostały wymurowane bez uwzględnienia standardowych ościeżnic. Będą powiększane do tego co jest w projekcie.
3.Nadproża nad oknami nie mają sensu, bo i tak tam będzie wylany beton. W sumie jakieś 300 zł wyrzucone w błoto. Znaczy w mur...

No i bonus: budowlańcy od kilku dni mają imprezę, podobno w piątek przyjadą i mamy obgadać temat.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160715_171741.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	362391

PS: Wiedziałem, że chcą takie nadproża, ale w związku z dużą ilością rzeczy, które miałem na głowie to zgodziłem się na ten pomysł. Dziś wybrałbym betonowe.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar awca
    Nie są to duże otwory , spokojnie wytrzymają. Po co wylewać beton?
  2. Avatar JarekMad
    Wiem, te małe wytrzymają. Jedno nadproże w środku domu jest na granicy wytrzymałości i już ma 1 centymetr ugięcia. Trochę to jest niepokojące.

    Beton i tak kupuję na strop, poza tym nad oknami będzie wieniec, który sam z siebie zostanie nadprożem. Same przestrzenie nad otworami też zostaną dozbrojone aby wzmocnić nadproża.

    Ja wiem, że technicznie będzie ok. Ale finansowo w miejscach nad oknami montaż prefabrykowanych nadproży jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
  3. Avatar Serafina
    Mój tata będzie przeprowadzał remont generalny i ma dokładnie ten sam problem, tak więc łączmy się w bólu i nadziei.
  4. Avatar Antymateria
    Niech KB się temu przyjrzy i się wypowie, przecież bierze za to odpowiedzialność. Takie rzeczy jak nadproża należy konsultować z KB!
  5. Avatar JarekMad
    KB przyglądał się i razem analizowaliśmy zastosowanie nadproży.

    W związku z tym:
    To, które ma ugięcie zostało odciążone i dodatkowo wzmocnione. Wszystkie nadproża nad drzwiami wewnętrznymi zostały uniesione na wysokość 228cm (mam 18-19 cm podłogi). Drzwi wejściowe po konsultacjach z przedstawicielem Gerdy i KNT zostały podniesione na 230cm.
    Drzwi na szerokość zostaną poszerzone.