dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

paulmcfly

Przygotowania przed zaczęciem robót

Oceń ten wpis
Zgłoszenie rozpoczęcia robót budowlanych złożone w Starostwie Wrocławskim, od 28.09.2016 możemy oficjalnie zaczynać.

Nasz projekt uwzględnia ławę fundamentową, ale dom powstanie jednak na płycie fundamentowej, tak więc spędziłem wczoraj trochę czasu przy telefonie z naszym generalnym wykonawcą, jako że trzeba przygotować projekt zamienny ... i to jeszcze w tym tygodniu. Oprócz szczegółów uwzględnionych w projekcie otrzymałem jeszcze parę uwag od naszego wykonawcy sieci wod-kan (sposób „wejścia” rur przez płytę fundamentową, materiały rur i osłon, odległości rur od ściany na której będą wodomierze itd.). Wszytko po to, aby nie trzeba było potem kuć niepotrzebnie płyty.


Prawdopodobnie dzisiaj albo jutro geodeta wejdzie na działkę.

Jutro spotkanie z naszym generalnym wykonawcą technologii (ogrzewanie, wentylacja i sanitaria). Trzeba będzie ustalić w jaki sposób przyłącze od pompy ciepła ma wejść przez płytę fundamentową do budynku.Pozatym trzeba będzie zsynchronizować działań na działce, tak aby w tym samym czasie nie odbyły się prace przy płycie fundamentowej i odwierty ziemne pompy ciepła. Najlepiej było by spotkać się w poniedziałek z wszystkimi wykonawcami bezpośredniona działce (kierownik budowy i brygadzista, architekt, wykonawca technologii) i ustalić szczegóły ... mam nadzieje że uda się wszystkich zebrać.

Jak na złość, panuje akurat epidemia katarowa, ehhh.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze