dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Mój Szpak według koncepcji kszhu

Mój " Szpak " budowany według koncepcji kszhu ,pakiety szybowe cd.

Oceń ten wpis
Intensywnie pracuję ,nad przygotowaniem otworów okiennych do wklejenia pakietów. Nie idzie to tak szybko ,jakbym chciał. Okazuje się ,że są drobne nierówności po przyklejeniu XPS,a. Płyty XPS nie są również idealne. Trzeba trochę w niektórych miejscach przytrzeć je ,by kątowniki Al, które później do nich kleje i dodatkowo przykręcam do bloczków i profili ,były idealnie w pionie i poziomie. Mam poziomnicę laserową i według jej wskazań ustawiam kątowniki Al. Zostało mi na jutro do zrobienia, jedno okno w oranżerii i małe w domu.
Dzisiaj podpisałem umowę ,na trzy okna balkonowe z drzwiami ,salon -taras, salon -oranżeria i wyjście z oranżerii. Będą w systemie passiv line plus.Profile są wypełnione pianką. Szyby dwukomorowe z ciepłą ramką swisspacer. Współczynnik przenikania ciepła dla okna ok 0,706 -0,781 W/m2K/w zależności od okna/.Okna balkonowe będą montowane na profilowanej podkładce z XPS +taśma rozprężna. Te okna montuje firma. Zamówiłem również pakiety szybowe do domu i oranżerii. Będą trzy-szybowe; z ciepłą ramką. Będzie ich w sumie 5 dużych /1,5 *1,5 m / i dwa małe /0,7*0,6 m / do domu i 11 sztuk o wymiarach 0,95*2,2 m do oranżerii. Tu montaż własny. Chcę porozmawiać z Panem, co wkleja okna do samochodów ,czy by mi tego nie zrobił.
Dzwoniłem do firmy ,która wykonuje izolacje z pianki ,by taką pianką wypełniła mi profile w oranżerii. Nie mogłem się jednak z Panem dogadać. Mówię Panu ,że trzeba wypełnić profile zamknięte 10*10 cm ,w sumie długości 45 m Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161015_123913.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	370678Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161020_091530.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	370679Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161020_091627.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	370680Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161020_091503.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	370681Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161020_091520.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	370682,a Pan pyta mnie ile to m2.
Na ostatnim zdjęciu widać maszynę którą kupiłem za 120 e do cięcia XPS ,styropianu a później przyda się ,jak będę robił sufity z drzewa w domu.
Zaczyna podobać mi się oranżeria. Miał być to taki prezent ,dla mojej Pani ,niestety rozstajemy się i dlatego byłem początkowo z niej mocno niezadowolony ,to jednak duży dodatkowy koszt i mnóstwo pracy .Teraz zaczynam się ,do niej przekonywać ,zaczyna mi się podobać .Będzie można wypić piwko ,przy kominku w otoczeniu zieleni. Koledzy nie muszą odwiedzając mnie ,spacerować po całym mieszkaniu . Dodatkowo zimą, będzie można w domu zwiększać wilgotność powietrza ,gdy będzie mała.Miłego wieczoru J.Korona
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze