dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
W fotograficnym skrócie:
Dzień 1:



Dzień 2:
Na brzozie zaznaczony poziom zero (czyli poziom podłogi w domu). Wysoko. Zgodnie z projektem, ale i tak wysoko... Chciałem integrować, płynnie przechodzić z tarasu do ogrodu... Ale mnie skutecznie wykonawca zniechęcił strasząc wodą i osiadaniem z czasem budynku. Do tego po drugiej stronie drogi jest trochę wyżej a i za płotem jeden sąsiad ma wyżej.





Dzień 3:





Dzisiaj jest dzień czwarty, ale nie byłem i zdjęć brak. Jestem zszokowany tempem. Również wydawania pieniędzy - wydatki przekroczyły 26K zł, a jeszcze ani złotówki nie dostała ekipa budowlana.
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien1a.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	376601   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien2a.jpg
Wyświetleń:	377
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	376602   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien2b.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	104,9 KB
ID:	376603   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien3a.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	103,2 KB
ID:	376604   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien3b.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	376605  

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar piotrek0m
    Wykonawca "straszy wodą" ... no można ich wysłuchać ale swoje trzeba wiedzieć. Na jakiej podstawie wykonawca założył, że poziom wód będzie wysoki, jakiekolwiek przesłanki za tym świadczyły? O ile bloczków będzie podniesiony budynek w stosunku do wysokości projektowej. Ile schodków będzie, ile ziemi trzeba będzie nawieść, jaki stromy będzie podjazd ... czy podnoszenie domu miało jakieś uzasadnienia poza dobrymi radami wykonawców?
  2. Avatar Kaizen
    Poziom wód gruntowych nie jest problemem.
    Problemem jest wyższy poziom sąsiednich działek i słaba chłonność gruntu co przy ulewnym deszczu może być problemem.
    W projekcie katalogowym poziom podłóg był 0,5m powyżej poziomu gruntu. Tak zostało w trakcie adaptacji. I wykonawca to mnie zniechęcił do obniżenia tego, na co miałem ochotę.