dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Dzień 16

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Zamierzałem być codziennie, ale raz, że trudno mi znaleźć na to czas, a dwa, że ekipa jest myśląca więc motywacji do patrzenia na ręce zbytnio nie mam. Jeden z przykładów na ostatniej fotce
I tyle w temacie motywacji do doglądania:




A jeszcze przed podjęciem decyzji o wyborze wykonawcy ten wybrany przekonywał, że jak izolacja ma mieć kontakt z gruntem, to ma być XPS. I zgadzało się to z moimi poglądami (może ktoś pamięta z moich dyskusji i rozważań nad płytą fundamentową).
A tu "dzisiaj po drodze kupiliśmy po drodze dwie paczki, bo zabrało i już zamontowaliśmy"
I jeszcze mnie przekonywali, że to jest XPS.



Poprosiłem o wymianę na XPS niezwłocznie, bo praca wre.

Jakoś wzrosła mi motywacja do sprawdzania. Dlatego zaraz zamówię kamerkę inspekcyjną, żeby przed rozliczeniem sprawdzić, czy oby na całym fundamencie jest XPS, a nie że niżej wylądował ten EPS albo, co gorsza (żaby mi pokazać, że EPS leży na kupce) na dole nie ma nic.

Co do Dysperbitu, to jest to Dn do stosowania w temperaturze od +5*. Wg pogodynki było +3. Realnie myślę, że było cieplej. Zobaczymy. W razie czego to jest do naprawienia w każdym czasie stosunkowo prosto.

Dziś przyjechało 10 wywrotek piasku do zasypania wewnątrz i na zewnątrz. Niefajnie, że niedawno popadało i zarówno piasek jak i grunt mokre. Szczęśliwy nie jestem z tego powodu, ale z drugiej strony jak niektórym tak wysoko podchodzą wody gruntowe przynajmniej sezonowo, to trochę mi lżej, że u mnie to tylko raz będzie musiało wsiąknąć a wody gruntowe mam (a przynajmniej miałem latem) na 4m, więc ma gdzie wsiąkać.

Układanie kanalizacji, zasypywanie piaskiem i zagęszczanie warstwami:




Widać też folię dołożoną na Dysperbit. Patrząc od wewnątrz jest folia budowlana, Dysperbit, ścina fundamentowa, Dysperbit, XPS na piankę, folia kubełkowa.
Na ławach wewnętrznych jest folia z obydwu stron



Trochę się zdziwiłem, ile tych rur wychodzić będzie z chudziaka. Przyzwyczaiłem się do bloków, gdzie jest jeden pion, blisko miski, a resztę trzeba jakoś do niego dopiąć. Tu mam osobne podłączenia pod każdy punkt. Na chudziak pójdzie jeszcze w sumie 26cm, więc jest trochę miejsca do podłączenia z niezłym spadkiem . Nie wiem, czy to potrzebne, ale chyba nie zaszkodzi?
Dopiero teraz zauważyłem, że w jednym miejscu wewnątrz mam też folię kubełkową. Muszę dopytać dlaczego.

Yetico Aqua EPS



Jak wyjeżdżałem to prace trwały. Jutro ma zostać wylany chudziak. Znowu wykonawca zachęca do mocniejszego betonu, niż jest w projekcie (B15 zamiast B10). W sumie te 5 zł/m3 różnicy w cenie nie zniechęcają.

Decyzje do podjęcia:
- Komin stalowy "wierzchem" (znaczy do zabudowy z rozprowadzeniem DGP) czy systemowy ceramiczny (w projekcie jest Shiedel Rondo Plus, ale kolega odradza
- Czy zmienić materiał ścianek działowych na silkę. Cena silki to jakieś 30% więcej. To dosyć prosto sprawdzić i porównać. Ale mam problem z porównaniem, co za te pieniądze zyskam. Zalazłem, że Ytong Multipor ma αW = 0,35 a Solbet Optimal 500 dla ściany wewnętrznej 12cm RA1R =36 Jak to porównać? Albo gdzie znaleźć ile realnie lepiej będzie izolowała akustycznie ściana działowa 12 cm w porównaniu do Solbet Optimal 500 tej samej grubości?
Dane cytuję za:
http://www.solbet-lubartow.pl/?lang=pl&mod=101
http://www.ytong-silka.pl/pl/docs/YT...akustyczna.pdf
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16a.jpg
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	376967   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16b.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	376968   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16c.jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	376969   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16d.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	376970  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze