dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Planeta 2

Schody drewniane na betonie

Oceń ten wpis
Schody są arcydziełem stolarstwa, bardzo dopieszczone pod względem wykonania i obróbek. Pan stolarz jest godzien polecenia. Już starszy człowiek, wiele lat wykonywał schody dla Niemców - widać po nim dokładność, mało która ekipa tak pracowała. Oceniłbym współpracę z nim jako jedną z najlepszych. Montaż trwał 4 dni od 8 do 18 ... materiał to jesion, lakierowany.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170106_17_34_52_Pro.jpg
Wyświetleń:	2069
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	378049


Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_00123.jpg
Wyświetleń:	2038
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	378051

Warto wiedzieć o jednym. Budując schody na betonie stolarz po swojemu je rozmierza. Miałem przygotowane puszki na oświetlenie schodowe, były rozmieszczone symetrycznie. Po zamontowaniu schodów każda wyszła w nieco innym miejscu względem stopni i niestety wymagały przenoszenia ...

Schody mam lakierowane, bez bejcowania. Owszem - kolor bejcy można dobrać wg palety RAL, ale wadą bejcowania jest trudność późniejszej poprawy. Z biegiem lat użytkowania bejca się zetrze i konieczne będzie bardzo pracochłonne, dokładne usuwanie powłoki i malowanie jeszcze raz. W przypadku lakierowania wystarczy zmatowić schody i lakierować. Warto tylko pilnować momentu, żeby nie dopuścić do starcia lakieru do surowego drewna. Surowe drewno szybciej chłonie wilgoć i się odbarwia. Lakierowanie co 5 lat powinno wystarczyć.

Updated 09-01-2017 at 11:27 by piotrek0m

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar polerka
    Przy wylewaniu trzeba też pamiętać wysokościach stopnic pod późniejsze drewno
    Pierwszy stopień ma taką samą wysokość jak reszta? Na oko wygląda, że tak.
  2. Avatar piotrek0m
    Na oko, w rzeczywistości są różnice. W znacznej większości schodów na betonie trzeba korygować wymiary. To dzieło stolarza, żeby różnic nie było widać i stolarz tak rozplanował schody, żeby różnice pogubić na całej wysokości....