dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

U Jaśków

Paradyż Hasel Ochra się kładzie! Kominek (I-II.2017) i Malowanie 3-16.02.2017)

Oceń ten wpis
Cytat Napisał U Jaśków Zobacz post
Taaa... jak zwykle bez problemów...
Kominek wydawać by się mogło łatwa sprawa, a dwa miesiące powstawał.. a teraz czekamy na przywrócenie marmurowym półkom dawnej świetności lub na ich całkowitą wymianę. Materiał delikatny na zarysowania, tudzież odbarwienia od chemii różnorakiej czy nawet zwykłych płynów, nie przetrwał ekipy montującej.



Zarysowania powstałe podczas montażu (pierwsze zdjęcie płyty) ekipa postanowiła zlikwidować papierem ściernym na sucho. Tak. Papierem ściernym na sucho.
Następnie poprawili efekt lakierem niewiadomego pochodzenia - jedno jest pewne z czarnej płyty powstała szara tak jakby zakurzona powierzchnia z biliardem rys (drugie zdjęcie płyty).





Są też etapy, które sprawiają radość - malowanie! Najpierw grunt, potem farba gruntująca a na to kolor! Sufity EKO-Śnieżki białe a na ściany: w całym domu, poza łazienką i jednym pokojem jest farba Dulux Kolory Świata "Skandynawska prostota" (pierwsze zdjęcie). W jednej łazience i pokoju kolor "Morze północne" (drugie zdjęcie). Tynk był cementowo wapienny zacierany na gładko, choć to na gładko to sprawa dyskusyjna, hę... były szorstkie piaskowe, dla mnie fajne... a po gruntowaniu wyszło z farbą ekstra, gdzie nie gdzie małe uwagi ale ogólnie już nic nie poprawiam, jest git!





Z kominka system DGP dostarcza na razie ciepło tylko do salonu i sypialni piętro wyżej. Jest również połączony z korytarzami parter i piętro - jeśli kiedyś zajdzie potrzeba przedłuży się do pozostałych pokoi na piętrze i podłączy się turbinę, na razie zobaczymy jak to zadziała w wersji okrojonej (a do pokoi się pootwiera drzwi z korytarza, wymiana ciepłego powietrza powinna być - wersja na duże mrozy). Rozprowadzenie powietrza z kominka do korytarza schowano w suficie podwieszanym, w którym od razu zainstalowano oprawki na ledy - teraz trwa poszukiwanie ledów białych o temp. barwowej neutralnej między 4000K-5000K, ponieważ 3000 są zdecydowanie tfu za żółte, a 6000 - szpital w czasie odpalenia lamp owadobójczych. A te cudne szare ściany chciałabym oglądać w świetle naturalnym.





No i główny punkt programu: płytki Paradyż Hasel Ochra 21,5cmx98,5 cm już się kładą. Jak wszystkie podłogi będą gotowe i wypicowane będzie osobny wpis z masą szczegółowych zdjęć tych płytek, bo w necie ciężko znaleźć realizację tego modelu - ale to jak będą wypicowane.
Zakochana w tych płytkach od dawna doczekać się nie mogłam - zaryzykowałam drugi gatunek, na razie odpadów bardzo mało, płytki długie i trochę łódkują, dlatego do układania zastosowano system samopoziomujący. Fuga 2 mm, bo strasznie się boję tego co się dziać może na podłogówce a 2 mm to takie minimum. Natomiast w pełni świadomie jak zauważycie pomijam temat dylatacji, w pełni świadomie... zobaczymy czy temat powróci i posypią się lamenty - ja już po prostu nie mam siły tłumaczyć, że ta dylatacja to do samego wierzchu być powinna. Fugę kupiłam na próbę Mapei brunatną nr 136 - jeszcze nie położona. Wrzucę po wszystkim zdjęcia wyglancowane a póki co kurz, gruz, brud! Tadam!!!





Zmęczenie budową już osiągnęło punkt krytyczny chyba... I tylko cud nas od psychiatry jeszcze z dala trzyma. Ale to już tfu tfu tfu ostatnia zima w starej norze, której jedną jedyną zaletą jest widok z okna kuchni na NOWY DOM!!!

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze