dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
2017-02-20 - dzień 70-74 kalendarzowo - ale dopiero 10-14 dzień prac. Tak zbiorczo, bo działo się to samo - rosły mury.

Po ponad blisko dwóch miesiącach przerwy mrozy odpuściły i ekipa przystąpiła do wznoszenia ścian. Pół dnia zajęło ogarnięcie terenu i przyjecie dostawy a potem też szybko nie szło, bo trzeba było precyzyjnie wymierzyć wszystko zgodnie z projektem. W sumie nie było co fotografować - ale żeby coś było, to droga dzielnie się trzyma dzięki mrozom. Ale robi się coraz gorzej.



Roztopy, deszcz, glina (i co z tego, że piaszczysta) i mamy taką oto sytuację z fundamentem pod taras (znaczy na dnie jest wylana ława, ściany jeszcze nie "wyrosły" z fosy:



Druga dostawa bloczków wjechała. Ale będzie coraz trudniej - a co najmniej nadproża będą zaraz potrzebne.


Za to dzisiaj postęp prac budujący:





To jeszcze nie jest do końca poziom dołu okna - jeszcze połówka albo i trochę więcej bloczku trzeba dołożyć.

Zdjęcia z dnia 73:



Jak widać woda wsiąka. Będzie lepiej.


I tu efekt problemu. Wg wykonawcy chudziak (jednak) przemarzł - tak z pół centymetra. Tu to, co zostało po odśnieżeniu chudziaka jak roztopił się śnieg i lód. A niby nie było dużych mrozów tuż po wylaniu...

Co dalej?

1. Z grubsza można określić termin zakończania SSO na początek kwietnia. Najwyższy czas umawiać ekipy do dalszych prac. Trochę mam wyszukanych wcześniej, trochę polecił wykonawca SSO. Z trzech potencjalnych wykonawców dachów dwóch twierdzi, że nie ma sensu deskowanie w mojej sytuacji. Ważne, żeby dać dobrą membranę - i teraz się zastanawiam, czy Dorken Delta Maxx, czy Aquatec Ventia 180 Power. Trzeci za to twierdzi, że jak nie zrobię deskowania to popełnię życiowy błąd bo membrana jaka by nie była, to się z czasem rozleci.
Poszukuję wykonawcy ocieplenia z wełny i elewacji - bo okazało się, że miałem namiary na takich, co w styropianie tylko robią

2. Ostatni dzwonek na wybór komina do kominka. Aktualnie wygrywa opcja Jawar Uniwersal Plus (izostatyczny) chociaż wykonawca SSO namawia na Schiedel. Ale cena przy izostatycznym wyjdzie gdzieś x2. Czekam jeszcze na wycenę ze składu w którym kupuję większość materiałów na Schiedla izostatycznego (i co tam jeszcze izostatycznego u swoich dostawców znajdą). Ale wycena Jawaru tylko z Allegro i kominy.pl. W sumie dziwnie tanio, a po doświadczeniach z tego wątku nie chcę ryzykować. Jawar, odmiennie od innych sprzedawców, nie chwali się, gdzie można kupić ich produkt. Nie rozumiem tego. Możecie polecić jakiś skład sprzedający to w okolicach Piaseczno - Góra Kalwaria albo internetowy? Może być na priv chociaż wolałbym publicznie, żeby ewentualny ich niezadowolony klient mógł się wypowiedzieć. Ale to pewnie się nie spodoba admiralicji.... tfu, adminom

3. Złożyłem wniosek do PGE o zmianę taryfy na G11. Podobno PGE to ostatni operator, co wciska na budowę taryfy biznesowe (formalnie nie ma czegoś takiego, jak prąd budowlany). Przysłali umowę, po odesłaniu podpisanej wyznaczyli termin kontroli po której umowa ma wejść w życie. Zobaczymy, czy nie chodzi o to, żeby w trakcie kontroli "ujawnić" budowę i zostawić taryfę z grupy C (ze 100zł miesięcznie samego abonamentu). Przynajmniej będę miał na piśmie, dlaczego nie. A może jednak "tak"?

4. Wreszcie podłączyłem się Arduino do czujników temperatury zakopanych pod domem. Pomiar, po dosyć długich mrozach, w trakcie budowy, oczywiście zero jakiegokolwiek ogrzewania (1,5 miesiąca po wylaniu chudziaka, więc i chemiczne ciepło dawno wyparowało):
+ 1,44*C ława (czujnik zalany betonem)
- 0,44*C ściana fundamentowa nad czwartym bloczkiem fundamentowym
+ 0,69*C 30cm od ściany wewnątrz domu na głębokości j.w.
Niestety, kolejnego dnia odczytów brak - albo coś zamokło, albo kabel gdzieś ucierpiał. Nie miałem czasu by z tym dłużej powalczyć.
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien70a.jpg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	382325   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien71a.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	382326   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien71b.jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	382327   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien71c.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	382328   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien71d.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	382329  

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze